Ana sayfa Donanım BenQ M2700HD

BenQ M2700HD

0

İdealist bir monitör…
 

Monitör piyasasına sunduğu fiyat/performans değeri yüksek monitörleriyle adından söz ettirmeyi başaran BenQ, 2011 yılındaki demirbaş ürünüyle test merkezimize konuk oldu. M2700HD adındaki ürün, kod adından da anlaşılacağı üzere 27 inç ekran boyutuna sahip. 1920×1080 çözünürlük, Full HD deneyimi sağlıyor. Monitörün Full HD deneyimi yeterince başarılı. Ne var ki bu, ergonomik olmayan bir tasarıma sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Monitöre dahili olarak gelen hoparlör, monitörün alt panelinin hemen altında, monitörden ayrı bir parça olarak yer alıyor. Bu, monitörün ergonomikliğini düşürüyor.

Performans bir monitör için en önemli kriterdir. M2700HD, performans konusunda kesinlikle başarılı bir ürün. özellikle yüksek grafik işlem gereksinimi içeren oyun ve yüksek çözünürlüklü filmler, M2700HD”de gayet başarılı bir şekilde izlenebiliyor. Monitörün soundbar tasarımındaki dahili hoparlörü, tatminkar ses çıkışı sağlıyor, fakat kimi anlarda takılmalar yaşayabiliyor. Bu da sesin sürekliliğini azaltıyor. TN panel kullanıyor olması, M2700HD”in performansını arttırıyor. ürün üzerinde 2 adet HDMI ve 4 adet de USB giriş bulunuyor. Ayrıca 3.5 mm”lik kulaklık girişi de ürün üzerinde yer alıyor. İmaj kalitesine baktığımızda ise keskin ve yeterli kontrast değerleri görüyoruz. Yapılan kontrast testleri 800:1 oranında bir kontrast, yani zıtlık değeri algılamamızı sağladı. Bu da M2700HD gibi bir monitör için gayet yeterli bir değer.
 

benq m2700hd
 
Macline”ın satın alma önerisi:

BenQ M2700HD için kullanılabilecek en güzel tanımlama, tam bir ev monitörü olduğudur. Bu monitör yüksek randıman gerektiren tasarım, çizim veya modelleme işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir, fakat bu işler için piyasada daha iyi monitörler bulunuyor. öte yandan bir ev kullanıcısı veya tipik bir bilgisayar oyuncusu, BenQ”nun M2700HD monitöründe aradığı her şeyi bulacaktır.

Notu: ****
İyi Haber:  
Kötü Haber: Ergonomik olmayan tasarım
Fiyatı: 1200 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here