Ana sayfa Ürün İnceleme BenQ EW2440 İnceleme

BenQ EW2440 İnceleme

0

 

Benq Ew2440L

 

Günümüzde neredeyse her şeyi bilgisayarlarla yapar hale geldik. Sadece iş hayatımızda değil, özel hayatımızda da en fazla mesai harcadığımız şeylerin başında bilgisayarlarımız geliyor. Yani diğer bir deyişle her gün saatlerce monitörün başında oturuyoruz. Bu da doğal olarak bir fark etmesek bile göz sağlığımıza zarar veriyor. İşte BenQ”nun geliştirdiği yeni monitör serilerinde yer verdiği “düşük mavi ışık” ve “titreşim önleme” teknolojileri uzun süreli monitör kullanımından kaynaklanan göz yorgunluklarını engelliyor.

BenQ”nun Eye-Care serisi altında konumlandırdığı, 24-inç (1920×1080) ekran büyüklüğü ile gelen yeni nesil multimedya monitörlerinden EW2440, VA panel yapısı sayesinde kullanıcılara 178 derecelik görüş açısı sağlamasının yanında, sahip olduğu düşük mavi ışık önleme ve titreşim önleme özellikleriyle de göz sağlıklarını korumalarına yardımcı oluyor.

VGA bağlantısının yanı sıra MHL destekli HDMI yuvası sayesinde akıllı telefonumuzun ekranını monitörümüze yansıtmamıza olanak sağlayan BenQ EW2440″ın öne çıkan bir diğer artısı ise Senseye 3 Okuma Modu özelliği. Bu mod, monitörün renk sıcaklığını ve parlaklık düzeylerini ayarlayarak gerçek bir kitap okurken yaşanan rahatlığın ekran üzerindeki okumalarda da deneyimlenmesini sağlamanın yanısıra, kontrast oranı ve netliği dengeleyerek sanki ekrana değil de gerçek bir kitaba bakıyormuşuz hissiyatı uyandırıyor insanda.

 

Titreşimsiz Ekran

An itibarı ile BenQ”nun tüm monitörlerinde “Titreşimsiz Ekran” ve giriş seviyesi hariç tüm monitörlerinde de “Düşük Mavi Işık” teknolojileri mevcut. önümüzdeki yılın başı itibarı ile “Düşük Mavi Işık” da tüm monitörler de standart hale gelecek.

Bilgi! Monitörününüz “titreşim önleme” özelliği olup olmadığını anlamanın en pratik yolu telefonunuzun kamerasını açıp ekranınızın üzerine tutmak eğer paralellemesine uzanan şeritler görüyorsanız bilin ki bu özelliğe sahip değilsiniz. Bir diğer yöntem ise yine monitörünüzün önüne fan veya vantilatör gibi bir şey koyup çalıştırmak. Pervanelerini döndüğünde eğer titreşim engelleme yoksa yine aynı şekilde şeritler göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here