Ana sayfa Donanım BENQ”dan 3D destekli yeni projektör: W1070+

BENQ”dan 3D destekli yeni projektör: W1070+

0

BenQ, şık tasarım ve kullanıcı dostu teknolojilerini biraraya getirerek ev sinemasına yönelik yeni 3D projektörü BenQ W1070+ pazara sundu. Kompakt bir tasarımla tam bir ev projektörü olarak tasarlanan W1070+ encode yazılımı ile dikkat çekiyor.

ürünü kurup, bilgisayar veya diğer cihazlara bağladığımız zaman, 1080 piksel çözünürlüğü, hassasiyet olarak da normalin biraz üzerinde görüntü hassasiyeti ile karşılaşacaksınız. Fakat burada önemli olan şu; cihazda bulunan “encode” yazılımı, görüntülerin işlenmesini sağlıyor. Yani, önümüzdeki yıllarda 4K ürünü bir film izlerken bu 4K filmi 1080 piksel destekli değil, 4K’nın ta kendisiyle izleyeceksiniz. Aynı yazılım teknolojisi 4K TV’lerde de bulunuyor, 1080p görüntüyü “kısmen” 4K’ya uyarlayabiliyor bu encode yazılımı.

Encode‘un bu yeteneği sadece görüntü yükseltmekle değil, görüntüyü uygun olarak ayarlamakla da meşgul. Projektörünüzü açtınız, 240p. bir görüntü izliyorsunuz. Görüntü alanı genişlediği için doğal olarak pikselleşmeler oluşacaktır. BenQ’nun Encode yazılımı devreye buraya girip, bozulmaları kısmen azaltıp daha uygun bir boyutlandırmayla görünütüyü size ulaştırıyor.

 

40″lik bir ekran görüntüsü sağlayıp, 16:9 görüntü formatına ve yaklaşık 100 Hz tarama hızına sahip. Aslında bu Hz işine bir açıklık getirmeliyim; Hz işi artık geçmişte kaldı. üreticiler, cihazlarına Nature Motion teknolojisini uygulayarak Hz’in önemini çöpe attılar. Nature Motion‘u kısaca anlatmam gerekirse; görüntüdeki hareketin, bir sonraki hamlesini tahmin eder ve o hareketin doğasına göre görüntü kendi taramasını gerçekleştirir. Böylece, görüntü kayıpları, bozulmaları vb. yaşanmaz.

Ev sineması sistemi olduğuna göre, asıl önemli olan kısım bu ürünün 3D desteği var mı? Evet, W1070+ 1080p full HD görüntü, HDMI desteği, Blu-Ray ve 3 boyutlu oyun ve görüntü desteği sağlayabiliyor.

Projektör cihazları, çıplak duvara yansıtıldığında görüntü kaybolmaları veya bozulmalar yaşar. Bunun önüne geçilmesi için BenQ da Horizontal Keystone teknolojisini W1070+’ta uyguladı.

Son olarak kısaca diğer donanım ve teknik özelliklere göz atalım;

1920x1080p çözünürlük

Lümen olarak projektör parlaklığı, 2200

Kontrast oranı, 1:10000

Tüm donanımlarıyla birlikte kuruluma hazır halinde 2.75 kg ağırlık.

Dişi PC soketi, HDMI girişi ve ses sistemleri için AUX ses çıkışları da mevcut halde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here