Ana sayfa Haber Ben ve Sevgili Mac’im yarışması sonuçlandı

Ben ve Sevgili Mac’im yarışması sonuçlandı

0

MacLine ve Türkiye”nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom işbirliği ile düzenlenen Sevgililer Günü”ne özel “Ben ve Sevgili Mac”im” yarışmasının kazananları belli oldu

Bilgisayar Mac”tir ve Mac aşktır” temasından yola çıkılarak Macline ve Bilkom işbirliği ile organize edilen “Ben ve Sevgili Mac”im” yarışması sonuçlandı. Ben ve Sevgili Mac”im” yarışmasının birincisi, iPad mini ve MacLine dergisine kapak olma ödüllerini kazanan Duygu çelik oldu. Ben ve Sevgili Mac”im yarışmasına katılan ve Mac”leri ile yaşadıkları aşkları bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ederiz.
 

Yarışmanın Kazananları ve ödülleri

Bilkom özel ödülü
Duygu çelik
iPad mini ve Macline dergisi kapağında yer alma ödülü kazandı.

Macline özel ödülü
Şebnem Şentürk
1 yıl ücretsiz Macline aboneliği kazandı.

DYK (Dijital Yaşam Koçu) Portal özel ödülleri
Mehmet Ali Turgut
Begüm Akalın
Kürşat Taydaş
DYK Portal”da video yayınlama hakkı kazandılar.
 

Bilkom – Graphisoft özel ödülü
Tuğçe Ertan
Cem İnal
Mimarlık yazılımı Graphisoft”dan ücretsiz lisans kullanım hakkı kazandılar.

Yarışmanın Birincisi
Duygu çelik
 

Kazanan öykü için tıklayınız.

 

 

Ve Kazanan öykü

Vizeler zamanıydı, okula her gün ihtiyacım olup olmaksızın Mac”imle gidip geliyordum. Zira yük denemeyecek kadar hafif, her boş anı faydalı geçirmeme yarayacak kadar zeki. Ben, o gün olan final sunumuma Mac”imle beraber harıl harıl çalışıyordum ve bir yandan da arkadaşlarla yemek yiyordum. Bir anda, bir arkadaşım yemeğimin yanında olan soda şişesine çarpttı ve soda şişesi Mac”ime doğru düştü, içinden dökülen soda olduğu gibi klavyemin üzerinden Mac”imin kalbine akmaya başladı. Ne yapacağımı bilemez şekilde birkaç saniye geçirdim; bir yandan da sunumumu başka yere kopyalamadığımı düşündüm. Gözlerimin önünden arkadaşlarımın Mac”imi kurutma ve kurtarma çabaları geçiyordu.

Harekete geçtiğim an onlar çoktan bilgisayarı ters çevirmiş kurutma çalışmalarını sürdürüyorlardı. O”nu kurtarmak için her kafadan bir ses çıkarken Mac sahibi olan başka bir arkadaşım Mac”e hiçbir şey olmayacağını üzerine düşen görevi yerine getireceğini söylemişti. Birkaç ufak tartışma sonrasında Mac”imi aldım, bir yandan çok üzgün olmama rağmen bir yandan hiçbir hata vermemesiyle ilgili şaşkındım; hala klavyenin altındaki nem görünüyordu. Sunumumu yedekledim ama sunuma Mac”imle girdim, beni yarı yolda bırakmadığı gibi sonrasında da hiç hata vermedi, sorun yaratmadı. İnanılması zor olsa da araştırmalarım da bunun doğru olabileceğini kanıtladı. O gün bugündür Mac”ime olan güvenim sonsuz, o an çok korksam da şimdi gülümseyerek hatırladığım ve anlattığım bir telaş ve dayanıklılık hikayesi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here