Ana sayfa Haber Belgelerin dijitalleşmesine OKI”den akıllı MFP desteği

Belgelerin dijitalleşmesine OKI”den akıllı MFP desteği

0

 OKI Europe Ltd.in isteği üzerine hazırlanan yeni bir IDC inceleme raporuna göre, Avrupa şirketlerinin yalnızca üçte biri dijital bir ortam planlıyor ve akıllı MFP’ler, kağıt tabanlı süreçlerin yerini dijitale bırakmasında önemli bir rol oynuyor.

Günümüzde pek çok Avrupa şirketi, günlük iş akışlarında hem kağıt tabanlı hem de dijital belgeler kullanıyor. Ancak bu şirketlerin üçte biri, dijital bir ortam planlıyor. Belgede alıntılanan önceki bir IDC araştırması, pek çok şirketin içindeki ve dışındaki alanlarda fiziksel depolamayı azaltmak amacıyla belgeleri dijitalleştirmek istediğini gösteriyor. İş süreci otomasyonunun temel faydalarından biri, belgeleri tek yerde arşivleyebilmektir. Tarama işlevine erişim sağlayarak, kullanıcılar arama yapabilir, erişim için belgeleri dijitalleştirebilir ve kağıt işlemlerini ortadan kaldırarak doğrudan belirli bir konuma aktarabilirler.

IDC’ye göre, akıllı MFP’lerin belge dijitalleştirme için zemin oluşturan şirketlere sunduğu önemli özelliklerden biri, belgeleri doğrudan e-postaya ve daha sonra kullanım ya da arşiv amacıyla ağda bulunan ya da bulut tabanlı bir klasöre tarayabilme özelliğidir. Bu özellik, iş süreci otomasyonunun önemli özelliklerinden birinin belgelerin tek bir konumda arşivlenmesi olduğunu söyleyen Avrupa şirketlerinin yüzde  66’sının ihtiyaçlarını karşılıyor. çeşitli belge formatları, PDF veya PDF/A formatında çıktı almak üzere taranabilmektedir. İkinci seçenek, daha uzun vadeli dijital arşivleme ihtiyacını karşılar.

Ayrıca, IDC’nin inceleme raporu, çalışan verimliliğinde her yıl görülen hatırı sayılır orandaki kayıpta dokümanla ilgili süreçlerin payı olduğunu gösteriyor. “özelleştirilebilir dönüştürme araçları” olan akıllı MFP’ler, manuel olarak yapılan zaman alıcı pek çok görevi otomatikleştirerek ve şirketlerin büyümeyi artıran faaliyetlere odaklanmasını sağlayarak önemli iş akışı faydaları sağlıyor..

OKI Europe‘un akıllı  çok yönlü yazılımları gelişmiş teknolojiyle birleştiriyor. Portföyümüzün ayrılmaz parçaları olan bu fonksiyonlar, belgelerin şirketler tarafından kullanılma, yönetilme ve işlenme yöntemini geliştirmek ve yoğun çalışan şirketlerde alan ve zaman kazandıran belge dijitalleştirme sürecindeki giderek artan ihtiyacı desteklemek için gerekli araçları sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here