Ana sayfa Makale Beklenen Oyunlar E3’de Göründü

Beklenen Oyunlar E3’de Göründü

En büyük oyun etkinliklerinden biri olan Electronic Entertainment Expo’da (E3) bu yıl da merakla beklenen oyunlar tanıtıldı.

1

Sektörün en büyük oyun yayıncılarının yer aldığı fuarda, şirketler önümüzdeki günlerde piyasaya sürecekleri oyunları basına tanıttılar. Bu büyük etkinlikte göze çarpan duyuruları sizler için derledik.

 Yeni Star Wars oyunu geliyor

Respawn Entertainment, E3 2018 sunumunda büyük bir sürpriz yaşattı: Yeni bir Star Wars oyununun geleceğini ve bizi Star Wars evreninde karanlık bir zamana taşıyacağını duyurdu. “Jedi Fallen Order” oyununda oyuncular, gelişen İmparatorluk Jedi’yi yok olmaya sürüklerken Jedi rolünü üstleniyorlar.

 

Bunun ötesinde fazla bir detay yok. Oyunun Star Wars: Episode III ve Episode IV arasında yer alacağı doğrulandı ve büyük olasılıkla 2019 tatil sezonunda mağaza raflarında yerini alacak.

FIFA 19’da Avrupa Şampiyonlar Ligi de olacak

EA Sports, E3 2018’de EA FIFA’nın bir sonraki sürümünü gösterdi ve futbolseverler FIFA 19’un Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni içermesinden dolayı mutlu olacaklar.

Daha önce Şampiyonlar Ligi açısından, futbol simülasyonu Pro Evolution Soccer için Konami ile bir işbirliği vardı. Bu ortaklık Nisan ayında sona erdi. Şampiyonlar Ligi içeriği şimdi, FIFA’nın üçüncü sezonu için, öykü modları Ultimate Team ve The Journey’i de içeren FIFA 19’un komple paketinde sunulacak.

Bir kez daha The Journey’de, yükselen futbol yıldızı Alex Hunter olarak oynuyorsunuz. The Journey, FIFA 17’de ilk kez ortaya çıktığında bir spor oyununda gördüğümüz en havalı hikaye modlarından biriydi ve FIFA 18 hikayeyi harika bir şekilde sürdürdü.

EA ayrıca, futbol simülasyonuna çok sayıda etkili oyun değişikliğinin geldiğini söyledi, ancak detay vermedi. Oyuna ilişkin geliştirmelerle ilgili daha fazla bilgi, oyunun Eylül ayında çıkışından önce yayınlanacak.

 Anthem

 

EA Play 2018’in en önemli oyunu, deneyimin kalbinde işbirliği hareketini sergileyen ve yeni bir oyun gösterisi olan BioWare’in Anthem’iydi, bu arada BioWare Electonics Art’ın bir kuruluşudur. Videoda, “Serbest” karakterlerin birçoğunun, kötü “Scar”ların kullandığı bir zehirin kaynağını araştırdıkça, havada ve sonunda yeraltında yükseldiğini görüyoruz. Bu arada, her bir serbest karakterin donandığı Javelin takımları tarafından mümkün kılınan kombo saldırılarını kullanarak hızla daha zayıf düşmanlara karşı yürüyorlar.

BioWare ayrıca oyunun sadece ücretli kozmetik parçalar sunacağını, yağma kutuları veya ücretli oyun geliştiricileri içermeyeceğini doğruladı. Anthem, BioWare veya Electronic Arts’ın şimdiye kadar yarattığı en iddialı oyunlardan biri olacak şekilde şekilleniyor ve Xbox One, PlayStation 4 ve PC için 22 Şubat 2019’da çıkarılacak.

Battlefield V

Çok sayıda haritayı ve oyun içi günlerini kapsayan büyük “Yer Harekatları” dahil olmak üzere, Battlefield V’in çok oyunculu modu gösterildi. Konferans sırasında gösterilen harita karla kaplıydı ve binlerce kilometre havadaki uçaktan askerlerin ateş altında atladığı gösterildi. Başka yerlerde de Alman askerleri, tanklara ve diğer saldırı tehditlerine karşı daha iyi korunmak için hareket ettirilebilen savunma kuleleri kuruyorlar. Battlefield V, 19 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkarılacak.

Yeni “Star Wars: Battlefront II” içeriği

“Star Wars: Battlefront II” geçen sene piyasaya çıkmıştı ve gelişim sisteminde büyük değişiklikler geçirdi, yağma kutuları kaldırıldı ve deneyim kazanma konusunda yararlılığa dayalı bir yaklaşım kullanıldı. Bu yaz, oyun yeni bir “çok oyunculu sandbox deneyimi” nin yanı sıra kahraman gemiler içeren bir Starfighter modunun yanı sıra arkadaşlarla oynamayı kolaylaştıracak yepyeni bir takım sistemi getirecek.

Gelecekte de Battlefront II’de Clone Wars merkezli içeriğe sahip olacağız. Yeni kahramanlar arasında General Grievous, Obi Wan Kenobi, Kont Dooku ve Anakin Skywalker var ve biz de Battlefront II’deki en büyük tek harita için Geonosis gezegenine gideceğiz.

NBA Live 19

NBA Live serisi, NBA Live 19 ile asfalt yola gidiyor, oyun sokak oyunculardan oluşan ve başkalarına meydan okuyan takımlara yoğunlaşacak. “Sokaklar Dünya Turu”, dünyanın her yerinden farklı kurallara sahip farklı sokak kortlarında oynama şansı veriyor. Geliştirici Ryan Santos daha önce NBA Street serisinde çalışmıştı ve onun DNA’sı kesinlikle NBA Live 19’da ortaya çıktı.

NBA Live 19, 7 Eylül’de PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

 

Unravel Two

Coldwood Interactive, orijinal bulmaca platformunun devamı olan Unravel Two’yu geliştirdi ve şu anda hazır durumda. Adından da anlaşılacağı gibi, Yarny bu kez bir arkadaşı tarafından kayıp “Spark” için yaptığı aramalar ile katılıyor ve ikisi onları ayrılmaz yapan bir bağı paylaşıyorlar.

Unravel Two şimdi PlayStation 4, Xbox One ve PC’ler için hazır.

Sea of Solitude

Belki de tanıtılan en iç karartıcı oyun Jo-Mei Games tarafından geliştirilen Sea of Solitude idi. Macera oyunu, yalnızlığı ve öfkesinin fiziksel olarak bir canavara dönüşmesine neden olduğu, belirsiz bir cilt ve parlak kırmızı gözleri olan bir kız olan Kay’i öne çıkarıyor. Bu değişimin nasıl tersine çevrileceğini keşfetmek onun görevi, ancak onun yolunda duranlar, onun boyutunun birkaç katı kadar büyüyen başka canavarlar. Geliştirici Cornelia Geppert, stüdyosunun insanların yalnızlığı nasıl farklı şekillerde yaşayabildiğini göstermeye çalıştığını ve Jo-Mei’nin bunu ne kadar iyi yaptığını oyun 2019’da çıktığında görülebileceğini söyledi.

Command & Conquer: Rivals

Strateji oyunu sevenler, Command and Conquer serisi çok oyunculu oyun Command & Conquer: Rivals ile geri döndüğünden, telefonlarını şarj etmek isteyeceklerdir. Oyun, zafer iddia etmek için rakiplerinin üssünü iki füze ile imha etmesi gereken oyuncular arasında küçük çaplı ve hızlı bir savaş sunuyor. Kristaller yeni birimleri ne kadar hızlı dağıtabileceğinizi belirliyor ve kaynak, ekranınızın köşesinde sürekli olarak şarj oluyor. Çoğu karakterle ilgili ayrıntılar şu anda sınırlı, ancak kötü adam Kane’in dönüşü görülüyor.

Command & Conquer: Rivals, iOS ve Android için geliyor. Oyun, şu anda alfa durumu öncesinde, ancak Android oyuncuları şu anda oyunu denemek için kaydolabiliyorlar.

Nier Automata — Become as Gods

Nier Automata — Become as Gods, orijinal oyunu, oyun arkadaşlarınız için üç kimlik, bir “makine yaşam biçimi maskesi” aksesuarı, özel bir Grimoire Weiss kişiliği ve 3C3C1D119440927 genişlemesini içeriyor. Genişletme haricinde, aynı içerik, geçen Mart ayında çıkarılan PlayStation 4 sürümünün “Day One” edition’ında sunuldu.

Nier: Automata, 26 Haziran’da Xbox One için satışa sunuldu. Oyunun getireceği huzuru ve üzüntüyü telafi etmek için sevimli bir hayvanı yakınınızda tutmanızı öneriyoruz.

 

Halo Infinite

Microsoft, E3 2018’de amiral gemisi olan birinci şahıs nişancı serisindeki yeni oyunu Halo Infinite’ı duyurdu.

Kısa fragman, Usta Şef’in yeni yolculuğu hakkında bize pek bir şey söylemiyor. Aslında, gösterilen oyunun bir Halo oyunu olduğu başta belli olmuyor. Gergedan ve geyik de dahil olmak üzere sayısız hayvanla birlikte, fragmanda yeryüzünün çeşitli yerleri görünüyor. Kameranın Usta Şefi göstermek için geri dönmesinden önce bir çorak arazide yürüyen bir grup askeri görüyoruz. İlginç bir şekilde, sadece kaskı tutan elini görüyorsunuz. Usta Şef’in yüzünü Halo oyununun sonunda gerçek olarak görebilecek miyiz? Belki. Ama onu fragmanda göremedik.

Microsoft, Halo Infinite için çıkış planını ortaya koymadı, ancak oyun, hem Xbox One’a hem de PC’lere gelecek. Bu, Halo 2’den bu yana ilk kez bir Halo oyunun PC’ye geleceğine ve ilk kez PC kullanıcılarının atlamadan bir ana seri Halo oyununu oynayacaklarına ilk kez işaret ediyor.

Devil May Cry 5

Capcom, Devil May Cry serisindeki yeni oyununu açıkladı. Dizinin uzun zamandır hayranları, gerçek bir devam oyunu olan Devil May Cry 5’i tanımaktan mutluluk duyacaklar.

Devil May Cry 4’ün lansmanından bu yana on yıldan fazla bir süre geçti, fakat Capcom’un birkaç yıl boyunca uygun bir halef geliştirmek için sessizce çalıştığını gördük. Devil May Cry 5, İlkbahar 2019’da Xbox One için çıkarılacak (muhtemelen PS4 ve PC için de sunulacak).

 

Microsoft’tan yeni Xbox Game Pass oyunları

 

Microsoft, Xbox Game Pass servisindeki yeni bir oyun listesini ve özellikleri açıkladı.

Haziran yazılım güncellemesinde Xbox Game Pass oyunları, Microsoft’un “Hızlı Başlangıç” olarak adlandırdığı ve oyuncularının oyunlara her zamankinden daha hızlı bir şekilde erişebilmeleri için ilk olarak hangi oyunların hangi bölümlerinin indirilmesi gerektiğine karar vermek için makine öğrenimi yöntemini kullanacak. Bunun pratikte nasıl uygulanacağı hala izlenmekte, ancak Game Pass platformundaki oyun sayısının artmasıyla, indirme süresi ve oynama arasındaki sürenin azalması kesinlikle takdir edilecektir.

Microsoft iki oyun seti açıkladı, ilki Game Pass platformundaki oyunlardan birkaçı ve gelecek dönemlerde Game Pass abonelerinin takip edebilecekleri bir liste.

Şimdi Game Pass’daki oyunlar arasında, Fallout 4, Elder Scrolls Online ve The Division var. Her üçü de Game Pass aboneleri için mevcut olacak, bu yüzden Sea of Thieves için aboneliğiniz varsa keyfini çıkarmak için bunları da gözden kaçırmayın.

Microsoft, Game Pass platformuna gelecek oyunların çok daha uzun bir listesini açıklayarak, Windows ve Xbox oyuncuları için daha da iyi bir hamle yaptı. Aboneler, Forza Horizon 4, Crackdown 3, Ashen, Warhammer: Vermintide 2 ve Afterparty: XXX ile birlikte Halo: Master Chief Collection’u görecekler. Ayrıca, Microsoft’un tüm ilk parti oyunlarını Xbox Game Pass’ta ilgili sürüm tarihlerinde dahil etme sözü de var.

 

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 Senna Autumn

Forza Horizon 4, 2 Ekim 2018’de Xbox One konsolları, Windows 10 ve Xbox Game Pass için çıkacak. Duyuru ile birlikte stüdyo, önümüzdeki sezonda mevsimlerin “her şeyi nasıl değiştireceğini” vurgulamak için oyunu canlı gösterdi.

Forza Horizon 4, tüm oyuncu topluluğu genelinde senkronize edilmiş dinamik mevsimler, günün saati ve hava koşullarına sahip, paylaşımlı, açık bir dünyadan oluşacak. Bu değişiklikler, açık dünya yarış oyununu, her mevsim düzenlenen yeni etkinlikler ve dünya olayları ile güncel tutacak. Sadece tüm topluluğu değil, geliştirme ekibiyle de oynuyorsunuz.

 

Cyberpunk 2077

Microsoft E3 2018 konferansı parlak fragmanlarla doluydu, ancak belki de en havalı olanı Witcher’ın geliştiricisi CD Projekt Red’in bir sonraki oyunu olan Cyberpunk 2077 idi.

Fragman, E3 2016’da Bethesda’nın kullandığı şeye benzeyen düzgün bir komut satırı önyükleme dizisinden önce geldi. Daha önce bilim kurgu RPG’sine son derece kısa bir bakış getirirken, Microsoft’un sahnesinde gösterilen fragman, destansı maceraya ilk derinlikli bakıştı.

Cyberpunk 2077’nin ne zaman çıkacağı konusunda hâlâ bir fikrimiz yok, ancak bunun hala bir yol olduğunu hayal ediyoruz. Mevcut konsol nesli sona ermeden önce çıkıp çıkmayacağını görmek ilginç olacaktır.

Gears of War 5

Gears of War 5, Microsoft’un Xbox etkinliğinde gösterildi. 2019’da oyunun Xbox One’a ve Windows 10’a ne zaman geleceği bilinmezken, Gears 5’in lansman gününde Microsoft’un Xbox Game Pass abonelik servisinde kullanılabileceği söylendi.

Bu kurulumda oyunun kahramanı Gears of War 4’ten Kait Diaz olacak. Aslen Locus Savaşı dönemi sonrasındaki bir Outsider olan Diaz, “Düzenli Devletler Koalisyonu”dan ayrıldıktan sonra, James “J.D” Fenix ve Delmont “Del” Walker’a arkadaşça davrandı . Üçlü, “emekli” Marcus Fenix’i eğlenceli bir baba / oğul şakasına çeken dördüncü kurulumda, yeni bir tehditle mücadele etmek için ekip kuruyorlar.

 Rage 2

Bethesda Softworks, E3 2018’de Rage 2’yi tanıtmak için zaman kaybetmedi. Oyun orijinalinden çok daha çılgın görünüyor ve bunu mümkün olan en iyi şekilde yapıyor.

Rage 2 oyun fragmanı bize araçlarda ve yerde bir mücadelenin tadını verdi. Oyuna, hedefine giden yolda ilerleyen kahraman Walker ile başlıyoruz, yol boyunca karşısına roketler ve makineli tüfeklerle çeşitli haydutlar çıkıyor. Bu savaş ilk Rage’de yer aldı, ancak bu sefer etraf yumuşak olmaktan daha uzak görünüyor. Fragman ayrıca “eğer görüyorsanız onu sürebilirsiniz” diye söz vermişti, bu yüzden ilk oyundakinden daha fazla araç çeşitliliği görmeyi bekliyoruz.

Rage 2, 2019 ilkbaharında Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkacak.


Bu yazı, Newtech dergisinin Temmuz sayısından alınmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here