Ana sayfa Haber Beklenen Nintendo NX konsolu 2017″nin Mart ayında satışa çıkarılacak

Beklenen Nintendo NX konsolu 2017″nin Mart ayında satışa çıkarılacak

0

 

Nintendo’nun NX isimiyle bilinen yeni konsolu platformu bitmeyen dedikoduların ardından sonunda resmiyet kazandı ve firmanın resmi web sitesinden, Nintendo NX konsolunun 2017 Mart’ında saıtşta olacağı duyuruldu. Büyük bir ihtimalle de E3’te basın lansmanı yapılacak Nintendo NX’in. Nintendo NX ile ilgili bildiğimiz tek şey geçtiğimiz yıl Nintendo, NX’in müjdesini vermişti ve henüz konsept olduğunu ve VR gibi bazı ek özelliklerin de gelişmelere göre ekleneceği belirtilmişti. 

Fark ettiğiniz üzere yeni nesil konsol duyuruları peş peşe geliyor. İlk başta Sony, PlayStation VR‘ın müjdesini verdikten sonra firmanın aynı zamanda bir PlayStation 4.5 Neo geliştirdiği ortaya çıktı ve bu ürün beklenildiği gibi E3 organizasyonunda tanıtılacak. Bunun yanısıra Microsoft yalanlasa da Xbox One’ın güncel hali de E3‘te konsol sevdalılarını bekleyen yeni teknolojilerden bir tanesi.

Dün, AMD’nin yaptığı açıklama Xbox One’ın PlayStation 4.5’in ve Nintendo NX’in resmiyetine kavuşturdu aslında. AMD, üreticilere en geç bu yılın sonuna kadar yeni konsollarını piyasaya sürmeleri gerektiğini belirtmişti. 

Nintendo NX ile ilgili gelen 2. somut haber. Nintendo’nun mutfağında neler olup bittiği ile ilgili bu haftasonuna kadar daha somut bilgiler çıkacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here