Ana sayfa Haber Beklenen HTC U11 artık Türkiye’de! İşte yeni HTC’nin özellikleri!

Beklenen HTC U11 artık Türkiye’de! İşte yeni HTC’nin özellikleri!

0

HTC U11, dünyanın ilk sıkıştırma etkileşimine sahip akıllı telefonu olma iddiasında. HTC”nin yeni amiral gemisinin, bir akıllı telefonun şimdiye kadar sunduğu en üst özelliklere sahip olduğu belirtiliyor.

HTC, yeni üst seviye akıllı telefonu U11″i Türkiye”de satışa sundu. HTC U11″de bulunan HC Edge Sense özelliği kullanıcılara sezgisel ve etkileşime dayalı bir telefon kullanımı deneyimi sunuyor. HTC U11, bağımsız test kuruluşu DxOMark”tan video ve fotoğraf alanında akıllı telefonların şimdiye kadar aldığı en yüksek derecelendirmeyi aldı. En iyi DSLR fotoğraf makinelerinde bulunan tam sensörlü otomatik odaklama teknolojisine sahip yeni Ultra Hızlı OtoFokus’u beraberinde getiriyor.

Başarılı bir optik ve elektronik görüntü sabitleme sistemi ile fotoğraf ve video çekimlerinde el titremelerinden doğan bozuk görüntüyü en aza indiriyor. HTC U11″in ön kamerası , gece veya gündüz parlak selfie”ler için yüksek çözünürlüklü 16MP ile detaylı çekimi ve UltraPixel ışık hassasiyetini birleştiriyor. ön kamera, arka kamera gibi güçlü HDR Boost ve parazit azaltma özelliklerini kullanıyor.

HTC U11″in 12MP HTC UltraPixel 3, 1.4μm pixel ana kamerası UltraHızlı Otofokus, BSI sensörü, Optik İmaj Sabitleyici (OIS), f/1.7 diyafram açıklığı, çift tonlu LED flaş, 10 saniyeye kadar otomatik zamanlayıcı, Yüz algılama, Manuel kontrolle Pro modu, 32-saniyelik pozlama, RAW format desteği, HDR Boost, Panorama Hyperlapse, Ağır çekim video (1080p @120fps), 3D ses sile 4K video çekimi, Hi-Res stereo kayıt ve Akustik Fokus ve Video Pic özellikleriyle öne çıkıyor. HTC U11″in16MP”lik ön kamerası ise kullanıcılarına BSI sensörü, Canlı Makyaj, Otomatik, Sesli ve Panaromik Selfi, 10 saniyeye kadar otomatik zamanlayıcı, HDR Boost ve Full HD 1080p video çekimi özellikleri sunuyor.

Basit bir sıkıştırma ile HTC Edge Sense, fotoğraf çekme, Facebook açma veya istenen uygulamalardan herhangi birini başlatabiliyor. örneğin, fotoğraf çekmek için telefonu telefonu sıkmak yeterli. HTC U11″deki sıkıştırma hareketini özelleştirmek de mümkün. örneğin sadece sıkıştırarak e-posta uygulaması ya da sevilen bir oyun açılabiliyor, ya da önceden atanmış seçeneklerden biri çalıştırılabiliyor. HTC Edge Sense özelliği, cihazın yanlarına uygulanan basınca tepki verdiği için neredeyse her durumda kullanılabiliyor. Bu özellik, eldiven giyerken ya da kar veya yağmur gibi normalde dokunmatik düğmelerde sorun yaratan durumlarda kullanım imkânı sunuyor.

 

HTC U11, Sense Edge ile beraber iki farklı akıllı asistanı da bir arada sunuyor; HTC Sense Companion ve Google Assistant. Bu sayede HTC U11, her zamankinden akıllı hale gelirken; kullanıcısını ve günlük kullanım alışkanlıklarını zamanla tanıyor.

HTC U11, Aktif Gürültü önleme ve kişisel duyularına göre ses ayarlama özelliğini bir araya getiren HTC USonic kulaklıklarla geliyor. USonic kulaklıklar, iç kulağı sonar benzeri gelişmiş bir teknoloji ile haritalandırıyor böylece ses profilini benzersiz bir şekilde kullanıcıya uyarlayarak optimize edilmiş bir müzik deneyimi sağlıyor. Aktif Gürültü önleme özelliği de çevresel sesleri sürekli izleyerek çevredeki rahatsız edici sesleri azaltarak ses deneyimi sunuyor.

HTC U11″in etkileyici tasarımında ise kullanıcısını yansıtan Liquid Surface özelliği dikkat çekiyor. Cihazın likit cam yüzeyinde Optical Spectrum Hybrid Deposition kullanılıyor. HTC U11, 5,5″ Quad HD çözünürlüğünde 3D cam ekranı ile güneş ışığında bile canlı ve net görüntüler sağlıyor.

HTC U11, Qualcomm”un en son ve yeni işlemcisini kullanıyor. Aynı zamanda bu çok hızlı işlemci hızını en hızlı bellek performansıyla eşleştirmek için UFS 2.1 bellek içeriyor. Entegre Snapdragon X16 LTE modem ile Gigabit Sınıfı LTE (1Gbps’ye kadar) özelliklerine sahip HTC U 11, 4GB RAM / 64GB depolama alanı sunuyor.

HTC U11 3.799 TL önerilen son kullanıcı fiyatıyla tüketicilerle buluşacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here