Ana sayfa Haber Beklenen dosya destekleme özelliği WhatsApp’a geldi

Beklenen dosya destekleme özelliği WhatsApp’a geldi

0

WhatsApp”ın yaklaşık bir ay önce duyurduğu dosya gönderimiyle ilgili güncelleme Beta sürümüyle geldi.

Son Beta sürümle birlikte dosya paylaşımının yanı sıra arama ekranı ve toplu mesaj gönderme özellikleri de yenilendi.

WhatsApp, kullanıcılarına artık .pdf, .docx ve .xlsx uzantılı dosyalardan sonra her formatta dosyayı uygulama üzerinden paylaşma imkanı sunuyor.

 

Güncellemenin ardından WhatsApp”tan gönderilen MP3, MP4, APK gibi dosyaları “İndirilenler” klasöründe görebileceksiniz. Dosya gönderme sınırı Android kullanıcıları için 100 MB, iOS kullanıcıları için ise 120 MB olarak belirlendi.

Bir diğer değişim ise görünümle ilgili; WhatsApp”ta sohbet esnasında birden fazla fotoğraf gönderdiğinde veya aldığında, fotoğrafları tek tek göstermek yerine fotoğraflar sohbet içinde gruplandırılıyor. Kaç tane görsel gönderildiği bilgisi ise son görselde rakamla belirtilecek.

 

Güncelleme ile arama ekranı da yenilendi.. WhatsApp’ın önceki sürümlerinde gelen çağrıyı yanıtlamak için sağa doğru kaydırmak gerekiyordu. Güncellenen sürümde ise arama ekranını basitçe yukarı doğru kaydırarak gelen çağrıları açabilirsiniz.

 Bu özellikler şu an için sadece beta sürümde kullanılabiliyor. Fakat birkaç gün içinde bütün WhatsApp kullanıcılarına bu özellikler gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here