Ana sayfa Haber Beklenen açıklamaya saatler kaldı !..

Beklenen açıklamaya saatler kaldı !..

0
Klavye tarihe karışıyor
Apple “iSlate” adlı, klavyesi olmayan, televizyon izlemeye, internette dolaşmaya, online gazete, dergi ve kitap okumaya yarayan, yeni tablet bilgisayarını çıkarmaya hazırlanıyor.

San Francisco’da yapılacak olan toplantıda kullanıcılara tanıtılacak olan iSlate sayesinde TV yayınları istenilen her yerden izlenebilecek, dergi ve kitaplar yine bu cihaz üzerinden okunabilecek.
Guardian’ın haberine göre Apple’ın iki farklı sürümle satışa sunmayı planladığı iSlate’lerden birinin 10 inç (25 cm) ekrana, küçük versiyonunun ise 7 inç (17 cm) ekrana sahip olacağı sanılıyor.
 

 
Sitenin tedarikçi firmalardan öğrendiğine göre cihazın yapımından Foxconn firması sorumlu. Firma senelerden beri Apple ile beraber çalışıyor ve Kaliforniyalılar için başka ürünlerin yanda iPod ve iPhone’u da üretiyor. Foxconn’a iştirakleri olan Innolux ve G-Tech Optoelectron firmaları ise dokunmatik ekranın üretiminden sorumlu olacak. DigiTimes ekran büyüklüğünün 10 inç olduğunu bildiriyor ki, bu büyüklük son aylarda ortaya çıkan dedikodularla örtüşüyor.

Tabletin çok yakında tanıtılacağına dair bir diğer ipucu ise Apple’ın 26 Ocak için San Francisco’daki “Yerba Buena Center for the Arts” sahnesinde yer ayırttığı gerçi oluyor. Yalnız cihaz bu etkinlik çerçevesinde sadece tanıtılacak; satış başlangıcı ilkbaharda gerçekleşecek. Aradaki zamanda ise dokunmatik ekranda bazı iyileştirmelerin yapılacağı söyleniyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here