Ana sayfa Haber Beats”in CEO”su artık iTunes”tan da sorumlu

Beats”in CEO”su artık iTunes”tan da sorumlu

0

Apple‘ın henüz bünyesine kattığı Beats‘in CEO’su Ian Rogers, iTunes radyonun lideri oldu. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen anlaşma sonrası iTunes’un yeni lideri Ian Rogers, Beats Music firmasını geliştirmeye devam ettireceklerini belirtti. Apple‘ın internet yazılımcısı Eddy Cue’nun açıklamasına göre Ian Rogers bugünden itibaren artık iTunes lideri olarak da çalışacağını belirtirken, iTunes festivallerinin altyapı desteğini de Beats ile sağlayacaklarını belirtti.

Bununla birlikte Apple, henüz 200 Beats çalışanını işten çıkartmıştı. Bu konu ile ilgili de konuşan yazılımcı Eddy Cue, işten çıkartılan 200 Beats çalışanı için uygun iş bulunduktan sonra işten çıkarttıklarını iddia etti.  20 milyon kullanıcıya sahip iTunes‘a Beats’in neler katabileceği merak konusu iken, işin sadece bir kulaklık ile sınırlı kalmayacağını daha önce de belirtmiştik.

 

 

 

Anlaşmanın en önemli ayrıntısı ise, Beats kendi işlerini sürdürmeye devam edecek. Beats imzalı kulaklık, hoparlör ve müzik yazılımları üretilmeye devam edilecek buna ek olarak Apple platformları için de ses teknolojisi alt yapısı sunulacak. Apple yetkilileri, iTunes gelişmesinin sadece bir başlangıç olduğunu da ifadelerine eklediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here