Ana sayfa Oyun Battlefield 3 roman oldu

Battlefield 3 roman oldu

0

EA, Eski SAS subayı, danışman Andy Mcnab tarafından yazılan Battlefield 3 romanını duyurdu

Bir Electronic Arts stüdyosu olan DICE bugün 2011″in en çok beklenen oyunlarından biri olan Battlefield 3″ü konu alan bir romanı duyurdu. Battlefield 3: The Russian ismindeki roman, eski SAS subayı, Bravo Two Zero”nun çok-satan yazarı And McNab ve Peter Grimsdale tarafından kaleme alındı. Kitap Battlefield 3″ün tek kişilik sefer oyunundaki kahraman askerlerden biri olan RU özel Kuvvetler subayı Dima”nın hikayesini anlatıyor. Gerçek savaşın yol açtığı dram ve travmayı bizzat yaşamış olan McNab ve yardımcı yazarı Grimsdale, hikayeye son derece gerçekçi bir yaklaşımla yürek parçalayan bir perspektif kazandırıyorlar. Aynı oyun gibi kitap da belgesel gerçekçiliğine, durmak bilmeyen aksiyona ve gazete manşetlerinden fırlamış saldırılara ev sahipliği yapıyor. Battlefield 3: The Russian kendisini ve müfrezesini hayatta tutmak için elinden geleni yapmaya çalışan bir askerin portresini çiziyor. Bu modern askeri roman 28 Ekim 2011″de oyunla birlikte piyasaya çıkacak.

Oyunun tek kişilik hikayesi PLR ismiyle bilinen tehlikeli bir örgütün New York City”e saldırısını engellemek için zamana karşı yarışan Deniz Piyadesi çavuşu Henry Blackburn ile ilgili anımsamalar eşliğinde anlatılıyor. Blackburn saldırıya doğru giden önemli olayları hatırlarken, oyunculara da kara, deniz ve havada yürek hoplatan görevlerde önemli karakterleri kontrol ediyorlar. Bu karakterlerden biri, özel Kuvvetler kariyerinin son demlerini yaşayan efsanevi, pragmatik GRU subayı Dmitri “Dima” Mayakovsky. “Temizleyici” ismiyle bilinen Dima, işi halledebilmek için ne gerekiyorsa yapan tarzda bir karakter. Kitap hikayeyi oyunun bıraktığı yerde alıyor ve McNab ve Grimsdale”e hem Battlefield 3 olaylarına, hem de Dima”nın kendi kişisel hedeflerine yepyeni bir perspektifle yaklaşma imkanı veriyor.

“Savaşın duygu yoğunluğunu ve şiddetini tek bir araçla anlatmak mümkün değil. Battlefield 3: The Russian romanı bu deneyime açılan pencerelerden biri, oyun ise bir diğeri. Bu ikisi birbirini mükemmel biçimde tamamlıyorlar,” diye tanımlayan Andy McNab, “DICE ile birlikte çalışmak inanılmaz bir deneyimdi. Bu sonbaharda Battlefield 3 herkesi ciddi biçimde şaşırtacak. Hikaye, karakterler, oyun dünyası ve aksiyon akıllardan çıkmayacak bir deneyim sunacak” diye sözlerine devam etti.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here