Ana sayfa Haber Battlefield 1: Turning Tides, yenilikler ile geliyor!

Battlefield 1: Turning Tides, yenilikler ile geliyor!

0

Eletronic Arts, Star Wars Battlefront II ile bu sene yoğun eleştiri konusu olmuştu. Firmanın bir de geçen sene, aynı dönemde piyasaya sürdüğü bir oyun vardı ki, aksine övgülerle karşılandı. Battlefield 1 söz konusu olan oyunumuz. çıkışının üzerinden bir yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen hâlâ içerikleriyle gündeme gelmeyi sürdürüyor Battlefield 1. Oyun için hazırlanan son eklenti paketi Turning Tides ise gelmek üzere. Aslında, Türk oyuncuları ilgilendiren çanakkale Savaşı haritaları, Premium Pass sahipleri için yayımlanmıştı. Haberimizde, Turning Tides ile ilgili farklı ayrıntılarımız var. Ayrıca geliştirici stüdyo DICE, yeni sürprizlerle oyuncuları sevindirecek haberler veriyor. Yaz aylarında yayımlanan Prise de Tahure haritası, bundan böyle tüm Battlefield 1 sahipleri için erişime açık olacak. Paraya olan düşkünlüğüyle gündeme gelen Electronic Arts, bakalım bedava olarak daha neler dağıtıyor, haberimizde göz atalım.

Türk oyuncuların ilgisini çekecek en önemli eklenti paketi olacak sanırım Turning Tides. Belirttiğim gibi Premium Pass sahipleri için yayımladığı iki harita çanakkale Cephesi”nde geçiyordu. Turning Tides çıkışıyla birlikte, toplamda 4 yeni harita içeriği hazırlandı. Eklenti paketinin ana içeriği ise İngiliz Deniz Piyadeleri. Savaştıkları bir bölge de çanakkale olduğundan Seddülbahir ve Alçıtepe haritaları oyuna ekleniyor. Ek olarak Ocak 2018″de Kuzey Denizi haritaları olan Heligoland Körfezi ve Zeebrugge haritaları da Turning Tides eklenti paketiyle oyuncuların beğenisine sunulacak.  Bunlarla birlikte 6 yeni silah, oyuna ilave ediliyor. M1917 Siper Karabinası, Maschinenpistole M1912/P.16, Farquhar-Hill, M1917 MG, Carcano M91 Karabina ve Type 38 Arisaka silahları arasında tercih yapmak oyuncuların isteği ve başarısına kalıyor. Casus Elit sınıfı da bir başka yenilik. İki yeni araç, L sınıfı muhrip ve C sınıfı hava gemisi, yine Turning Tides eklenti paketiyle geliyor.

Burada Battlefield 1: Premium Pass sahibi olanlar için sorun yok ama olmayan oyuncuların ilgisini şimdi yazacaklarım çekecektir. Turning Tides eklenti paketindeki çanakkale Savaşı bölümleri bir süreliğine, tüm Battlefield 1 sahiplerine ücretsiz sunulacak. Deneyimlediğim kadarıyla, özellikle Seddülbahir haritası oynamaya değer. Battlefield 1 tek kişilik senaryo modundaki Gelibolu haritası benzeri haritada, İngiliz kuvvetlerinin denizden gelen akınlarının karşılanmaya çalışıyoruz. Tabii Osmanlı tarafını seçtiğimizde, karada başlıyor ve savunmamızı yapıyoruz. Seddülbahir haritası oldukça gerçekçi gözüküyor ve biraz duygusal gelebilir. Alçıtepe haritası da oyuna farklılık katmış diyebilirim.

Yalnızca çanakkale haritaları da ücretsiz sunulmayacağını da eklemek gerekiyor. Bir önceki Battlefield 1 eklenti paketi In the Name of the Tsar için hazırlanan 6 haritaya da ulaşmak mümkün. 16 Ocak 2018 tarihinde başlayan ücretsiz erişim, 22 Ocak 2018 tarihine kadar sürecek. Battlefield 1: Premium Pass sahibi olmayan oyuncular için fikir verici olacaktır. Battlefield 1 için hazırlanan üçüncü eklenti paketi Turning Tides, Ocak ayı içerisinde oyuncularla buluşacak. Ayrı bir sürüm olarak da indirilebilecek. Bununla birlikte DICE, Battlefield 1 oyununun son eklenti paketi Apocalypse yakında bilgilendirme yapacağını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here