Ana sayfa Haber Battı denilen Blackberry”den sürpriz satın alma

Battı denilen Blackberry”den sürpriz satın alma

0

“Battı-batıyor” dedikoduları hiç eksik olmayan Blackberry, Alman mobil güvenlik şirketi Secusmart‘ı satın aldığını duyurarak sürpriz yaptı. 

Veri güvenliğine verdiği önemle ön plana çıkan, özellikle BBM isimli anlık mesajlaşma uygulamasıyla gerçekleşen konuşmaların takip edilmesinin olanaksız olmasıyla övünülen cep telefonu üreticisi Blackberry, yaşadığı mali krizi aşamamış ve akıllı telefon yarışında geride kalmıştı. Her geçen gün büyüyen dev pazarda pasta payı giderek düşen Blackberry bir türlü beklediği çıkışı yapamadı ve eski parlak günlerine dönemedi. 

Akıllı telefon pazarında cihazların albenisi ve yetenekleriyle geriye düşen Blackberry, ağırlığını yine en iddialı olduğu konuya, veri güvenliğine yöneltmeye karar verdi. Blackberry’nin Alman mobil güvenlik şirketi Secusmart‘ı satın alması, New York’ta düzenlenen Security Summit etkinliğinde, bizzat şirketin CEO’su John Chen tarafından duyuruldu.

Zaten 2009’dan beri Blackberry ile ortak projeler yürüten Secusmart, mobil cihazlarda sesli aramalar, yazılı mesajlar ve veri trafiğinin güvenliği üzerine çözümler sunuyor. örneğin şirketin ürettiği bir SD kart, akıllı telefona takıldığında yapılan telefon görüşmeleri şifreleniyor ve başkaları tarafından dinlenemiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here