Ana sayfa Haber Balmumunu eriterek her yüzeye yazabilen kalem

Balmumunu eriterek her yüzeye yazabilen kalem

0

3 boyutlu baskı yapan kalemlere benzer şekilde iş görmekle birlikte gerçek manada 3 boyutlu objeler oluşturmak gibi beyhude telaşı olmayan yeni Crayon Melter adlı kalem, renkli balmumu çubuklarını kalın mürekkebe çevirerek çocukların hemen hemen her yüzeye yazmalarını sağlıyor. 

Her ne kadar küçük balmumu parçalarını sıvılaştırmak için kapalı ve korumalı bir ısıtma öğesi ile birlikte dokunulduğunda zarar vermeyen düşük dereceli bir tabanca ağzı kullanılıyor olsa da, Crayola bu kalemi duvarlara, mobilya üzerlerine ya da kendi bedenlerine sıkma yaşını geçmiş olacakları düşüncesiyle sekiz yaş ve üstü çocukların kullanımına sunuyor.

Balmumu parçalarını eritme çemberinin içine koyduğunuz zaman erimeleri yaklaşık bir dakika kadar zaman alıyor. Bu noktadan itibaren tıpkı büyük bir tükenmez kalemmiş gibi yazmaya başlayabiliyorsunuz kalemle. çocukların en azından bir kaç dakika için de olsa dikkatlerini çekerek yazmalarını sağlamayı başaracak yenilikçi bir yöntem olmasının yanında Crayon Melter, yetişkinler için de faydalı olabilecek bir potansiyele sahip. 

Donmuş mum parçaları, sıradan bir mumla yazamayacağınız sayısız yüzey üzerine sıkılır sıkılmaz kuruyarak yapıştıklarında su geçirmez ve dayanıklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Balmumunu bir kumaş parçasına oranla cam bir yüzey üzerinden silebilmek çok daha kolaydır.

Başlangıç olarak sekiz farklı renkte balmumu çubuğu ile Ağustos ayında çıkacak olan Crayon Melter adlı cihaz 25 dolara satılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here