Ana sayfa Mobil Ballmer tablet planlarını anlattı

Ballmer tablet planlarını anlattı

0

Microsoft’un tableti iddialı geliyor
 

Microsoft’un “çılgın” CEO’su Steve Ballmer, tablet piyasası hakkında açıklamalarda bulundu ve Microsoft’un çalışmaları hakkında bilgi verdi.

iPad için ‘Satmalarını isteyeceğimden kesinlikle daha fazla sattılar’ diyen Ballmer, Netbook’ları örnek göstererek tablet piyasasında da iPad’in egemenliğine son vereceklerini ima etti. Netbook fikrinin ilk ortaya çıktığı zamanlarda bütün firmaların linux tabanlı prototipler ürettiğini belirten Steve Ballmer ‘Aynısını yine yapacağız. Donanım ortaklarımız ile birlikte çalışıyoruz. Ayrıca Windows 7 üzerinde de bazı çalışmalarımıza var.’ dedi.

üretilecek tabletin Microsoft markası taşımayacağını söyleyen Microsft CEO’su, partnerlerin kendi markalarıyla piyasaya süreceğini belirtti. İşlemci olarak Intel ile çalışacaklarını da ekleyen Ballmer daha az enerji tüketen Oak Trail işlemcileri beklediklerini söyledi: ‘ Yıl sonunda tasarım konusunda detayları paylaşacağız. Intel’in önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Oak Trail platformunu kullanmayi düşünüyoruz. Windows Mobile yerine Windows 7, ARM yerine Intel işlemci kullanacağız. Windows 7 üzerinde bazı geliştirmeler yapıyoruz. Adı yine Windows olacak. Yani tüm silahlarımızla geliyoruz.’ dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here