Ana sayfa Haber Bahçeşehir Üniversitesi’nden tasarım yarışması

Bahçeşehir Üniversitesi’nden tasarım yarışması

0

Bahçeşehir üniversitesi AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Birliği kimliğini vurgulayan promosyon ürün tasarımı konulu bir yarışma düzenleniyor

Bahçeşehir üniversitesi AB Bilgi Merkezi promosyon ürün tasarımları konulu bir yarışma düzenliyor. AB Türkiye Delegasyonu”nun Türkiye”deki AB Bilgi Merkezleri Ağı”nın desteklenmesi kapsamındaki tasarım yarışması, ofislerde kullanılan taşınabilir yada stabil ürün tasarımlarını kapsamaktadır. Ajanda, organizer gibi tanımlı tasarımlar olabileceği gibi yarışmacı tarafından önerilecek yeni işlevlere yönelik tasarımlar da yarışma kapsamında değerlendirilebilir. Ayrıca promosyon ürünlerinin biçim-işlev-anlam bütünlüğü içermesi ve sürdürülebilirlik, seri üretim ile üretilebilirlik niteliklerine sahip olması mutlak gereklilik durumunda. Yarışma sonucunda birinci olan kişiye yeni iPad, ikinciye Wacom Bamboo Grafik Tablet ve üçüncüye Sony Cyber-shot fotoğraf makinesi hediye edilecek.
 

Peki yarışmaya kimler katılabilir? Türkiye”deki tüm üniversitelerin mimarlık, tasarım ve güzel sanatlar fakültelerinde lisans ve lisansüstü programlarında okuyan veya söz konusu fakültelerden son iki yıl içinde (2011 veya 2012 yıllarında) mezun olan kişiler yarışmaya çalışmalarıyla katılabilecek. Son başvuru tarihi 24 Eylül 2012 olan yarışmanın değerlendirme kurulunda ETMK üyeleri de yer alıyor. Yarışmanın amacı ise Avrupa Birliği”ne üyelik sürecinde Türkiye”de gerçekleştirilen Avrupa Birliği ile ilgili konferans ve seminerlerde katılımcılara dağıtılmak üzere, “yenilikçi” ve “dinamik” kavramlarından yola çıkan, Avrupa Birliği kimliğini taşıyan ve yetişmekte olan kuşaklara bu kimlik ile “Avrupalı” olma bilincini vermeyi amaçlayan tasarımların gün yüzüne çıkarılması olarak özetlenebilir.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here