Ana sayfa Haber Ayrılık sonrası…

Ayrılık sonrası…

0

Vaio ve Sony ikilisi ayrılma kararlarını aslında, henüz 2013’ün şubat ayında almışlardı. Karşılıklı anlaşmalı olarak ayrılan taraflardan ilk olarak Sony konuşmuştu ve “ mobil cihazlara yöneleceğiz” açıklamasıyla, Vaio‘nun üzerine “gül koklamayacağını” belitmişti. 

Kendi işinde ve kendi ülkesinde zaten başarılı olan Vaio ise, bu doğrultuda sessizliğini korudu ve nihayet solo olarak tekrar piyasaya dönüşünü “Vaio Prototype” isimli bir tablet bilgisayar ile gerçekleştiriyor. Buradaki problem Vaio Prototype isimi cihazın prototip olduğunu mu gösteriyor, yoksa cihazın adı mı, prototip çıkmazı henüz akıllarda kalan soru işareti.

Surface Pro 3 gibi hibrit tasarımla tanıtılan Vaio’nun yeni tableti, 12.3″ boyutlarında ve 2.650 x 1.560 çözünürlüklerinde. 4 çekirdekli Intel Haswell teknolojisi kullanılmakla birlikte,  üst seviye olarak marketlerde yerini alacak. 

 

 

Vaio‘nun cihaz satış stratejisi ise oldukça radikal. Panasonic‘in bir zamanlar benimsediği strateji gibi, cihaz ana-akım bir cihaz olmayacağı firma tarafından kaydedildi. Yani, burada iki ihtimal bulunuyor; OnePlus One gibi davetiye sistemiyle satılacak veya sipariş sistemiyle satılması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here