Ana sayfa Haber AWS, video konferanslar çözümüne yeni bir ürün ekledi: Amazon Chime

AWS, video konferanslar çözümüne yeni bir ürün ekledi: Amazon Chime

0

Amazon Web Services,daha verimli ve kolay hale getiren bütünsel iletişim hizmeti Amazon Chime”ı duyurdu. Amazon Chime ile müşteriler yüksek ses ve görüntü kalitesine sahip toplantıları tek bir tuşla başlatabiliyor, toplantılara ister sunucu ister katılmcı rolüyle katılabiliyor, chat yapabiliyor, içerik ve ekran paylaşımı gerçekleştirebiliyorlar. Müşteriler bu işlemleri tamamen bütünsel ve senkronize bir platform üzerinden masaüstü, iOS ve Android cihazlardan gerçekleştirebiliyorlar.

 

Amazon Chime zahmetsiz şekilde toplantı yapmaya imkan vererek kullanıcıların her yerde verimli çalışmasını sağlıyor. Sürekli yönetim ve bakım ücretleri olmadığından Amazon Chime, çalışanlarının zevkle kullanacağı bir toplantı çözümü arayan kurumlar için çok uygun bir seçenek.

 

Toplantılarda katılımcıların, aynı binayı paylaşmak şöyle dursun, çoğu zaman aynı şehirde bile olmadığı günümüz dünyasında, bütünsel iletişim çözümleri önem kazanıyor. Bütünsel iletişimin en sık karşımıza çıkan şeklinin toplantılar olduğu söylenebilir; ancak toplantılar için sunulan çözümler genelde tatmin edici olmuyor. Sistemler takılıp donuyor, görüntü kalitesiz ve de sıkça kesiliyor, ses kalitesi düşük olduğu gibi arka fonda sıkça uğultu duyuluyor ve buna kimin sebep olduğu da anlaşılmıyor. Toplantılara katılmak için uzun PIN kodları girmek gerekiyor ve bu çözümlerin mobil aplikasyonları da ikinci sınıf uygulamalardan ibaret. İlave olarak pek çok toplantı çözümü tek bir alanda başarılı olduğundan (örneğin sesli aramalar, görüntülü konferans, ekran paylaşımı veya anında mesajlaşma), kullanıcılar bu araçlar arasında devamlı geçiş yapmak zorunda kalıyorlar ve hiçbir araç sorunlarını tam olarak çözmüyor.

 

Amazon Chime toplantılar konusunda karşılaşılan bu sorunlara çok yüksek kaliteli video, ses, chat ve ekran paylaşımı sayesinde son veriyor. Amazon Chime toplantı başlayınca bütün katılmcıları aradığından, toplantıya katılmak için aplikasyondaki tek bir tuşa basmak yeterli; PIN kodu girmeye gerek yok. Arama esnasında gürültü veya uğultu duyulduğunda buna kimin sebep olduğunu anlamak (ne kadar sıkça birisinin “lütfen hoparlörün bu kadar yakınından klavyeyi kullanmayın” dediğini anımsayın) veya kimin aktif şekilde konferansta bulunduğunu, veya sistemden çıktığını, bilmek artık çok kolay.

 

Amazon Chime tüm katılımcıların görsel bir listesini sunuyor ve herhangi bir katılmcı gürültü yapan diğer bir katılımcının hattını sessize alarak sorunu çözebiliyor. Amazon Chime güçlü masaüstü ve mobil aplikasyonlar da sunarak, toplantı ve chatlerin farklı mecralar üzerinde senkronize olmasını sağlıyor. Kullanıcılar Android, iOS, Mac, ve Windows bazlı cihazlar üzerinden toplantılara katılabiliyor ve masaüstü bir cihazdan mobile veya bir aplikasyondan diğerine rahatlıkla geçebiliyorlar. Amazon Chime, mevcut kurumsal rehberlere entegre edilebildiğinden IT yöneticilerine kurum çapında kimlik kontrolü yapma ve erişim hakları yönetimi imkanı veriyor. Amazon Chime peşin yatırım, karmaşık planlama veya sürekli bakım gerektirmez. Kullanıcılar aplikasyonu yükler ve birkaç dakika içinde kullanmaya başlayabilirler. Ayrıca Amazon Chime geleneksel çözümlerin üçte biri kadar maliyetli.

Android, iOS, Mac ve Windows, platformlarında kolayca kullanılabilen uygulamalar sayesinde Amazon Chime toplantı ve chatlerin senkronize şekilde yürümesini sağlar. Kullanıcılar toplantıya herhangi bir cihazdan katılabilir veya -toplantı devam ederken bile- bir cihazdan ötekine geçebilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here