Ana sayfa Haber Avtürk’ ten tüm Panda müşterilerine özel kampanya

Avtürk’ ten tüm Panda müşterilerine özel kampanya

0

1 yıllık hosting sadece 19 TL üstelik alan adı bedava

Türkiye”de Panda Güvenlik Yazılımları”nın dağıtımını yapan AVTüRK firmasından ürün Müdürü Okan Horasan ile özellikle web hosting konusunda sunduğu hizmetleri ile kalitesi ve güvenilirliğini ispatlamış Webadam.Com firmasından Can Akkaya başlatacakları kampanyanın müjdesini verdiler.

Bireysel Kurumsal tüm Panda Anti-Virüs ürünlerinden birini satın alan herkese, Webadam dan Hosting (web alanı) sadece 19 TL. üstelik Alan Adı da bedava.
Aşağıda, verilen hosting hizmeti ile ilgili en çok merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.


-Nasıl sipariş verebilirim?
www.webadam.com/panda adresine girerek AVTüRK kampanyasını seçtikten sonra sitedeki sipariş linkini kullanarak siparişinizi verebilirsiniz.
 

-Nelere dikkat etmeliyim?
1. üye olurken kesinlikle isim, soyisim, email ve diğer iletişim bilgileriniz doğru olmalıdır geçersiz bilgiler ile üyelik kaydı yapan ziyaretçilerin siparişleri ve hizmetleri sistem tarafından iptal edilebilir.

2. T.C. yasalarına uygun olmayan içerikli sitelerin sunucularımız üzerinde barındırılması yasaktır. Bu tür bir durum ile karşılaşıldığında sitenin yayını durdurulabilir.
3. Lisanssız yazılım kurulması, spam email gönderimi ve %15 cpu kullanımı aşan sitelerin yayını durdurulabilir.
 

-Nasıl destek alabilirim?
Webadam.com dan destek alabilmeniz için müşteri girişi yaptıktan sonra Destek butonuna tıklayarak problem ya da talebinizi bize bildirebilirsiniz. Size geri dönüşler aynı platform üzerinden yapılacağından destek sayfasındaki hesabınızı takip etmeniz gerekmektedir.

-Kampanyadan kimler faydalanabilecek?
Kampanyadan PANDA ürünü alan herkes faydalanabilecektir.
-Web Hosting+Alan Adı kampanyanızdan hangi tarihe kadar faydalanabilirim? Almış olduğum kampanya kodunu 3 ay sonra kullanabilir miyim?
Kampanyamız 30 Haziran 2011 17.00 a kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra kampanya sona erecektir.

 

 

 

-Alan Adı nedir, ne işe yarar?
Alan adı, ziyaretçilerinizin, hazırlamış olduğunuz web sitesine erişebilmesi için gerekli adrestir. örnek vermek gerekirse evinize misafir geleceği zaman nasıl ki ev adresinizi veriyorsanız, web sitenize gelecek ziyaretçilere de bu adresi vermeniz gerekir. Subdomain adlarında Türkçe karakter kullanmamalısınız örneğin: “ç” yerine “c” yazmak ya da “ı” yerine “i”, “ğ” yerine “g” gibi harfler kullanılmalıdır.

-Joomla, WordPress gibi scriptler ile sitemi nasıl hazırlayabilirim?
Webadam.com dan aldığınız hosting’in yönetim paneline girdiğinizde Fantastico De Luxe yazılımı ile 40 tan fazla scirpti birkaç saniyede kurabilirsiniz. Detaylar şu şekilde;
 

Size sipariş emailinizde gönderilen username ve password u kullanarak http://www.siteadınız.com:2082 adresine login olduktan sonra “Yazılım” başlığı altında bulunan Fantastico linkine tıklıyoruz. Karşımıza Fantastico ekranı geliyor. Listeden örnek olarak Joomla kurulumu yapalım. Script listesinden Joomla’yı buluyor ve tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede “New Installation” linkine tıklıyoruz. Kurulum formunu doldurmamız gerekli.
 

Install on domain: Scriptin kurulacağı domain
Install in directory: Scriptin kurulacağı dizin.
Eğer ana dizine kurulacaksa boş bırakın (farklı bir klasör altına kurduğunuz durumda bir siteye birden fazla script kurabilirsiniz)
 

Administrator-username: Admin kullanıcı adı (yeni bir isim belirleyin)
Password: Admin şifresi (yeni bir şifre belirleyin)
 

Site name: Site ismi
Admin Full name: Tam adınız
Admin e-mail: e-mail adresiniz
Preferred Language: Tercih edilen dil

Formu yukarıdaki bilgiler ile doldurduktan sonra altta bulunan “Install Joomla” butonuna tıklıyoruz. Böylece kurulum işlemi başlıyor ve “Finish Installation” butonuna basarak kurulumu tamamlıyoruz.

Son olarak da ekranımıza kurulum özeti geliyor —> Buradaki bilgileri dikkatlice not alın Sitenize http://www.siteadınız.com adresinden erişebilirsiniz

Hosting kontrol paneline http://www.siteadınız.com:2082 adresinden erişebilirsiniz (Size kayıt emailinizde gönderilen username ve password u kullanarak)

Scriptinizin yönetim paneline ise kurulum özetindeki bilgiler ile erişebilirsiniz. örnek Ana dizine kurulan bir wordpress scriptinin yönetim paneli erişim adresi http://www.siteadınız.com/wp-login.php/ olacaktır. Aynı şekilde bir joomla scriptinin yönetim paneli adresi http://www.siteadınız.com/administrator/ olacaktır

-Hosting nedir, ne işe yarar?
Hosting (barındırma) hazırladığınız web sayfalarınızı üzerinde bulunduracağınız alana verilen isimdir. Bu alan webadam.com gibi barındırma hizmeti sunan firmaların özel sunucularında size ayrılmış bir disk alanıdır. Alacağınız hosting ve alan adı ile kişisel bir site hazırlayabilir, hosting paketi ile size sunulan joomla wordpress gibi scripleri ile blog, haber, satış siteleri kurabilir, şirketiniz için bir web sitesi hazırlayabilir ya da yine hazır e-ticaret yazılımlarından birisi ile siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz. Hedefleriniz daha büyük ise özellikleri daha yüksek paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Bilgi için http://www.webadam.com/bireysel-hosting.html

-Ben de hosting satabilir miyim?
Webadam’dan reseller (bayi) paketi satın alarak sizde hosting satışı yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bilgi için http://www.webadam.com/bayi-hosting.html
-Hosting alanındaki dosyalarım ve emaillerim yedeklenecek mi?
Tüm datalarınız yedekleme sistemimiz tarafından haftalık olarak yedeklenmektedir. Sitenizde problem yaşamanız durumunda dakikalar içinde 7 gün öncesine geri dönebilir ve sitenizi yayınlamaya devam edebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here