Ana sayfa İnternet Avrupa’nın en büyük veri merkezi

Avrupa’nın en büyük veri merkezi

0

SGK, Avrupa”nın en büyük veri merkezini 2013 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyor. Bakın bu veri merkezi neler başarabiliyor…
 

SGK”nın bilişim dünyasındaki atılımları ALO 170 ile sınırlı kalmıyor. Avrupa”nın en büyük Dünya”da ise sayılı büyüklükte kurumsal veri merkezini hizmete sokmaya hazırlanan SGK, bu veri merkezinde iş sürekliliğini merkezi bir birime oturtmayı amaçlıyor. Bu veri merkezinde sistemlerin her birinin yedeği olacak. Sistemlerden birinde arıza oldugunda, hemen yedeklerden biri devreye girecek ve böylece süreklilik hiçbir sekteye uğramayacak.
 
Mevzubahis veri merkezi Green IT olarak adlandırılan doğa dostu bir altyapıya sahip olacak. Bu veri merkezi sayesinde ayrıca bilgi işlem personelinin tek bir merkezden çalışması sağlanmış olacak. Bu sayede yönetimle ilgili sorunları çözmek, çalışma koşullarını ve verimliliği arttırmak, enerji ve hat kirası tasarrufu sağlamak gibi olanaklar da SGK”nın değerlendirmek istediği olanaklar arasında yer alıyor. Veri merkezi 2013 yılı içerisinde Ankara Batıkent”te devreye girecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here