Ana sayfa Haber Avnet”in Technolohgy Solutions departmanı Tech Data”ya satıldı

Avnet”in Technolohgy Solutions departmanı Tech Data”ya satıldı

0

Avnet’in Technology Solutions departmanı yaklaşık 2,6 milyar ABD doları değerinde hisse senedi ve nakit karşılığında Tech Data Corporation’a satmak için anlaşma imzaladığını duyuruldu. Avnet’in bu departmanı küresel bir BT çözümleri dağıtımcısı görevini yürütüyor ve 80’in üzerinde ülkelerde kullanıcılara, tedarikçilere spesifik hizmetler veriyor. Bulutu veri merkezine taşıyan ve BT yaşam döngüsünün tamamını kapsayan kaynaklar, yeni nesil çözümler; pazarlama, eğitim, ve hizmetler gibi farklı alanlarda hizmet sunuyorlar.

Sözkonusu satış işleminin tamamlanmasıyla birlikte Avnet’in hisselerinde; hisse başına 3,75 ila 4,75 ABD dolarlık değer artışı bekleniyor. İşlemin tamamlanması alışılagelmiş mevzuat onayına bağlı ve 2017 takvim yılının birinci veya ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi öngörüldü.

Avnet’in CEO’su William Amelio:

“Technology Solutions’ın Tech Data tarafından satın alınmasının çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve hissedarlarımız için en iyi karar olduğuna inanıyoruz. Bu anlaşma, bize Avnet’in gelecekteki başarısı ve karlılığı için en iyi stratejik yolu sunmuş ve Technology Solutions’a Tech Data ile birlikte çığır açacak iş hedeflerine ulaşma şansı tanımıştır. Daima ileriye yol alırken Avnet, tasarım ve tedarik zinciri hizmetlerinde, yalnızca mevcut müşteri ve tedarikçileri için değil aynı zamanda yeni pazarlar için de lider duruma gelmek üzere kaynaklarına ve yatırımlarına odaklanacaktır. Yatırımlarımızı tümleşik çözümlere, Nesnelerin İnterneti’ne (IOT) ve önemli dijital platformlara yönlendireceğiz. Hızla büyüyen bu alanlara yatırım yaparak portföyümüzü genişletebilir ve bizden dünya standartlarında çözümler bekleyen yeni müşteriler edinebiliriz.”

 

Tech Data’nın CEO’su Bob Dutkowsky ise, 

Tech Data CEO”su Bob Dutkowsky, “Değişim getirecek bu anlaşma sayesinde veri merkezinden oturma odasına kadar en büyük çeşitliliğe sahip uçtan uca çözümler ile küresel BT dağıtıcıları arasında birinci sıraya yerleşeceğiz,” açıklamasını yaptı. “Tech Data yıllardır Avnet Technology Solutions ile rekabet etmekte ve yaptıkları işlere hayranlık duymaktaydı. Bu yolculuğa birlikte çıkmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve müşterilerimiz, üreticilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımızın, pazara kazandıracağımız değerden mutluluk duyacaklarından ve yaralanacaklarından eminiz. Technology Solutions ekibini Tech Data’da görmek için sabırsızlanıyoruz ve bu birlikteliğin ortak çalışmasından doğacak fırsatlar için heyecanlıyız.”

Bununla birlikte Avnet ve Tech Data anlaşmasının ardından dünya çapnda IoT çözümleri konusunda da ortaklık duyuracaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here