Ana sayfa Haber Avea”nın kitle telefonu

Avea”nın kitle telefonu

0

Avea‘nın geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaptığı ve  Technotoday adına katıldığım lansman ile yeni nesil inTouch serisi olan inTouch 4′ü tanıttı. Sayılı günler geçmesine rağmen, teknik detayları hakkında birçok haber yapıldı ve meraklıları ile paylaşıldı. Akıllı telefonlarla ilgili daha farklı bir strateji uygulayarak artık teknik özellikleriyle ilgili değil, “şeytan ayrıntıda gizlidir” sözüne güvenerek okuyucuların hoşuna gidebilecek veya gitmeyecek yazılımları ve teknolojileri yazıyoruz. Bunlardan örnek vermem gerekirse, Xperia Z3‘te bir yapay zeka olduğu ve bu teknolojinin kullanıcıya direnç sağlayarak pil ömrünü uzattığını belirtmiştim. Benzer stratejiyi Avea inTouch 4′te uygulayarak ve sokak gözlemlerime dayanarak cihazın kitlesiyle ve satış grafikleriyle ilgili gözlem haberi yapmak okuyuculara daha faydalı olur.

inTouch 4 ile ilgili cihaz basında yer almasıyla beraber Avea, belli ki bir kitle yakalamayı başardı. Mağazaya gelip, cihazı soruşturan kitlenin 40 – 60 yaş ortalamasındaki kişiler ve özellikle anne ve babasına akıllı telefon hediye etmek isteyen kişiler. Bu kitle grafiği bana göre kesinlikle Avea‘nın ihtiyacı olan kitle yapısıdır. Bu kitleyi sağlamasının nedeni Avea çalışanlarına göre cihazın fiyatı ve kullandığı basit ve nokta atışı sağlayan yazılım teknolojisi.

Avea inTouch 4‘ün iddialı olduğu pil kullanımı verimliliği görünüşe göre anne-babaların ve onlara hediye almak isteyen gençlerin dikkatini çekmiş. Cihazla ilgili Avea mağazalarında sorularıma cevap veren kullanıcılar ve Avea çalışanları, uzun pil kullanımının özellikle bu yaş ortalaması için daha çok işe yarar bir özellik olduğunu belirttiler. Bunda genç kitlenin şarj problemini çözmek için kullandığı alternatif yollar etkili elbette. Bu süreç içerisinde, cihaz piyasaya çıktığında belli oluyor ki; Avea yeni nesil akıllı telefonuna bir kitle yakaladı ve belli yaş ortalaması için uygun bir akıllı telefon ürettiler. Anneler, babalar, onlara hediye almak isteyen gençler ve çocuklarını lise çağında teknolojiyle buluşturmak isteyen ebeveynler cihazın satış grafiklerini etkileyecekelr.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here