Ana sayfa Haber Avea 3G ile hastaneler cepte

Avea 3G ile hastaneler cepte

0

Avea, 3G Teknolojisini Sağlık Hizmetleriyle Buluşturdu

Avea, “Mobil Hastane çözümleri” projesi kapsamında, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi”ni 3G ürün ve hizmetleriyle donatıyor. Proje sayesinde hasta ve hasta yakınları görüntülü görüşme imkânına kavuşurken, mobil ambulans uygulaması sayesinde acil durumlarda hayati önem taşıyan zaman kaybının önüne geçiliyor.
 

 
Avea, Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Mobil Hastane çözümleri” projesinin tanıtımını Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi”nde, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ekrem Atbakan, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Fırat, Avea CEO”su Erkan Akdemir ve Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Karaşen”in katılımıyla gerçekleştirdi.
 

 
Avea”nın, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi”nde hayata geçirdiği “Mobil Hastane çözümleri” projesi çerçevesinde hastanenin ameliyathane, yeni doğan ünitesi, yoğun bakım servisi, intaniye, acil servis, poliklinik birimleri gibi çeşitli birimlerine yerleştirilen 3G kameralar sayesinde hasta yakınları ile hastaların görüntülü olarak görüşmesi sağlanıyor. Hastane görevlilerinin ilgili birimleri cep telefonları aracılığıyla 7×24 izlemesine olanak veren uygulamalar sayesinde hastane ve hasta güvenliğinin de arttırılması hedefleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here