Ana sayfa Haber Autodesk”ten yeni uygulama: Tinkerplay

Autodesk”ten yeni uygulama: Tinkerplay

0

 

 

Eti Bilgisayar‘ın da dağıtımcısı olduğu Autodesk yazılımlarına bir yenisi daha eklendi: Tinkerplay. 3D yazıcıları bilirsiniz, bir bardaktan, %60 kakaolu enfes çikolatalara kadar her şeyi yapabilirsiniz. Materyali, bir adet yazıcısı ve bir Autodesk yazılımıyla birlikte hayalinizin çıktısını alabiliyorsunuz. Genelde Maya 2015 gibi programlar kullanılıyordu 3D yazıcılar için fakat Autodesk, yeni uygulamasıyla bir 3D yazıcı uygulaması daha sundu: Tinkerplay.

Tinkerplay, çocuklara yönelik Android ve Windows tabanlı olarak çalışabilen, tabletlerden dokunmatik olarak çalışabilen bir oyun-baskı uygulaması. Autodesk’in 3D modelleme ürünleri gibi, tıpkı bir oyun hamuru ile oynuyormuşçasına başta verilen şekil ile, çocuklarınız istedikleri oyuncakları kendileri yapabiliyorlar. Aslında bu uygulama, çocukların kendi hayalindeki oyuncakları tasarlamalarını ve üretmelerine destek verecek.

Sadece Android tabletler, Windows tabletler değil iOS cihazlarla da uyumlu çalışabiliyor ve muhtemelen Windows sistemli surface çalışan cihazlarla da uyumlu.

Autodesk’in yazılımlarından Maya programı ve Tinkerplay, profesyoneller tarafından da kullanılmasıyla birlikte oldukça kolay programlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here