Ana sayfa Haber Autodesk Tasarım Workshop”unda drone tasarımları yarıştı ve ödüllerini aldılar

Autodesk Tasarım Workshop”unda drone tasarımları yarıştı ve ödüllerini aldılar

0

Modelleme, tasarım, konsantrasyon Autodesk’in Dijital Tasarım Workshop‘unda buluştu. Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin aralık ayında tasarım öğrencileri için düzenlediği bu tasarım kampında, Bahçeşehir üniversitesi’nden Almia Ek, Marmara üniversitesi’nden Onur Argun, Kadir Has’tan ise Uğurcan Akın birinci oldu. Ekibin çalışma konusu ise “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone‘lar” idi.

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has üniversitesi”nde İstanbul”daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı”na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk”in yeni nesil 3Boyutlu tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle: 

Birincilik ödülü

Almila Ek – Bahçeşehir üniversitesi

Onur Argun – Marmara üniversitesi

Uğurcan Akın – Kadir Has üniversitesi

 

İkincilik ödülü

Serra özçelik – Marmara üniversitesi

Ayça Akyıldız – Marmara üniversitesi

Onur çavdar – Marmara üniversitesi

Tina Paknahad – Marmara üniversitesi

 

üçüncülük ödülü

Melike Uyanık – Doğuş üniversitesi

Taylan Soytemiz – Kadir Has üniversitesi

Ahmet İbrahim Polat – Melikşah üniversitesi

Mansiyon

Yunus Babur – Aydın üniversitesi

Can Fırat – Aydın üniversitesi

Can Mert Kösele – Işık üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası alacaklar.

Autodesk diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360″ı da tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumlarına ücretsiz sunuyor. Fusion 360 ve diğer 3B tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine www.tasarimveteknik.com adresindeki Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalından ücretsiz olarak erişilebiliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here