Ana sayfa Haber Autodesk 2016 Design&Creation Suites pazara sunuldıu

Autodesk 2016 Design&Creation Suites pazara sunuldıu

0

 

Autodesk, tasarımcılara, mühendislere yeni masaüstü ve bulut deneyimini sunmaya başladı.Tasarımdan, modellemeye bir ürünün fabrikadan çıkışına kadar her aşamada masaüstü ve bulut deneyimi sağlayacak olan Autodesk 2016 Design Suites yazılım araçlarını pazara sundu. Yeni nesil, genişletilmiş araç setleri ile birlikte çalışabilirlik ve süreklilik kullanıcı deneyimi vaad ediyor. Her bir suit, AutoCAD 2016, ReCap ve 3DS Max yazılımlarını içeriyor. 

Autodesk‘in her suitin içinde bulunan ReCap teknolojjisi, daha fazla lazer tarama formatı, akıllı ölçümleme araçları, gelişmiş açıklama ve senkronizasyon yetenekleri ile Gerçeklik Programlama yeteneklerini daha fazla erişebilir hale getirdiler.

Sektörlere özel geliştirilen araçlar detaylarıyla şunlar:

Mimarlık, mühendislik ve inşaat ile doğal kaynaklar, altyapı sektöründeki kullanıcılar, bulut hizmetlerinin yanısıra esnek abonelik seçeneklerine de sahipler.

Building Design Suite: Görselleştirme, çakışma kontrolü ve detaylandırma için gelişmiş yazılım performansı sunuyor.

Infasturcture Design Suite: ön mühendislik ve detaylı tasarım aşamaları arasında ilişkili iş süreçleri, genişletilmiş veri değiş-tokuş araçları ve tutarlı ve sade kullanıcı ara yüzleri ile daha geliştirilen yazılım koordinasyonu vaad ediyor.

 

Plant Design Suite: AutoCAD Plant 3D”in yanında, Autodesk Vault ile entegrasyon, Navisworks ile referans modeller, AutoCAD MEP ile mekanik ve elektriksel tesisat tasarımı işlevleri de içeren önemli yükseltmeler barındırıyor..
 
İmalat sektörüne yönelik çözümler: Tasarım, mühendislik ve ürün fabrikasyonuna yönelik en kapsamlı teknolojiler ile birlikte en yeni ve geliştirilmiş modelleme, simülasyon ve fabrikasyon özelliklerini sunuyor. Autodesk yeni “Autodesk AnyCAD” ile tüm üçüncü parti tasarım dosyaları için birlikte çalışabilirlik, Spark açık kaynak 3B baskı platformu üzerinde çalışan “Autodesk 3D Print Studio” servisi ile de 3D baskı teknolojisini doğrudan suitlerin akışına entegre etme olanağı sunuyor. 

Product Design Suite: 2016 sürümünde AnyCAD ve 3D Print Studio özelliklerine ek olarak görselleştirme, elektromekanik tasarım, veri yönetimi, ileri seviye simülasyon geliştirmeleri bulunuyor. Kullanıcılar tercih ettikleri abonelik seçenekleri doğrultusunda bulut temelli Autodesk Fusion 360 hizmetine erişim sağlayabiliyorlar.
 
Factory Design Suite: CAD projelerini 2 boyuttan 3 boyuta çevrilmesi sürecinde hassasiyet ve verimlilik artışı sağlayan geliştirmeler eklendi. Tasarımcılar ayrıca lazer taramadan aktarılan nokta bulut veri entegrasyonu için daha gelişmiş iş akışları deneyimleyecek.
Dijital sanatçılar, film yapımcıları ve oyuncular; Autodesk araçlarından bütün yapım sürecinde yararlanabilirler. Entertainment Creation Suite içinde bulunan yazılımlar özellikle farklı lokasyonlarda bulunan ve farklı disiplinlerden ekiplerin birlikte en verimli şekilde çalışmalarına olanak sağlıyor. Animasyon performansı, içerik üretimi, işbirlikçi ve birbirine bağlı iş akışları ve kullanım kolaylığı; Entertainment Creation Suite”in 2016 versiyonunda gerçekleştirilen başlıca iyileştirmeler olarak dikkat çekiyor.

Bununla birlikte Autodesk için abonelik avantajları da geliştirildi. Autodesk 360 Bulut Servisleri ile daha etkin bir sistem sağlamak üzere geliştirmek için oluşturuldu. Autodesk’in ürün, hizmet ve avantajlarını tek bir noktada izleyip yönetebilecekleri kişiselleştirilmiş Autodesk Account’u da kullanabilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here