Ana sayfa Foto Galeri Audi tavanını kesip attı ve ortaya R8 V10 çıktı

Audi tavanını kesip attı ve ortaya R8 V10 çıktı

0

Audi, R8 romanına kaldığı yerden devam ediyor. Yüksek performanslı bu serinin son üyesi R8 Spyder V10, ikinci nesil bir coupe modeli ve katlanabilir tavana sahip. Dün Audi’nin New York Auto Show 2016’daki standında tanıtıldı ve Cenevre’nin ilgi çekici otomobillerinden olan bu model V10 motoruyla karşımızda. Yeni Audi R8 Spyder V10 modeli, adından da anlaşıldığı üzere V10 motora sahip ve 5.2 litre FSI desteği var. Eski nesil R8’ler ile hemen hemen aynı motor tarzı ancak ağırlığı ve silindirleri değiştirildi.

Şeytan ayrıntıda gizlidir derler. Audi’nin yeni R8 için kesinlikle uygun bir söz. Otomobilin arka kısımından ön kısımına devamlılığı simgeleyen yön çizgileri, yine her biri hava ile kontakt kurabilen kapı hava boşlukları ve ön kısımındaki radyatör ızgaraları otomobil modelinin en detaylı kısımları. 

Audi R8 V10 Spyder’in açılır kapanır tavanı sadece 44 kg ağırlıkta. Böylece zaten hafiflik gözönünde bulundurularak tasarlanan otomobilin dengesini tamamladı ve elektronik-hidrolik açılır kapanır tavan sistemi, bu işlemi sadece 20 saniyede gerçekleştirebiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here