Ana sayfa Haber Audi 2017 itibariyle otomobillerinde Snapdragon 602A yapay zeka işlemcisini kullanacak

Audi 2017 itibariyle otomobillerinde Snapdragon 602A yapay zeka işlemcisini kullanacak

0

Audi ve Qualcomm Las Vegas‘ta devam eden CES 2016 fuarında yeni yapay zeka teknolojilerini tanıttılar. Aslında bir teknoloji tanıtımından çok bir ortaklık tanıtımıydı çünkü tanıtılan teknoloji 2 yıl önceki CES’te zaten tanıtılmıştı. İlk olarak o dönemde tanıtılan Snapdragon 602A, yıllar geçtikçe geliştirildi ve nihayet Audi’nin 2017 modelleriyle gerçeğe dönüyorlar. Audi‘nin 2017 modelleri bahar aylarında gerçekleştirilecek olan otomobil fuarlarında sergilenecekler ve aynı zamanda Snapdragon’un yapay zekaya yönelik işlemcisi Snapdragon 602A ile de tanışacağız.

Bu teknoloji 4G LTE bağlantı gücüne sahip olacak. Elbette aynı zamanda 5G gibi ileri nesil internet teknolojilerine de altyapı olarak gebe olarak tasarlandı. Böylece 4G’nin en büyük ürünlerinden olan Internet of Things platormları da Audi ve Qualcomm‘la otomobillerde olması hedefleniyor. Böylece otomobiller kendi aralarında, otomobiller mobil cihazlarla, otomobiller ev cihazlarıyla bağlantılı olup iletişim halinde olabilecekler.

Bu işlemciler mobil-otomobil bağlantılarını gerçekleştirmekle birlikte uydular ile otomobilin bağlantısı arasında köprü oluşturmak, navigasyon ve uzaktan kontrol mekanizmasını sağlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here