Ana sayfa Donanım Ataribox konsolu Perşembe günü ön siparişe açılıyor

Ataribox konsolu Perşembe günü ön siparişe açılıyor

0

Atari”nin ilgilenen tüketicilere bugün gönderdiği bir eposta”ya dayandırılan habere göre klasik oyun firması önümüzdeki Perşembe günü Ataribox ön siparişlerini başlatacak. Ataribox ilk olarak Haziran ayında E3 etkinliğinde, daha sonra Temmuz ayında daha resmi bir açıklama yapılmıştı. Bu tanıtım esnasında Atari 2600″den esinlenilerek yapılan iki seçenek halinde sunulacak olan PC gösterilmişti. Bir model tahta biçimli bir yapıya sahipken, diğer model ise daha modern ve şık bir siyah-kırmızı görünüme sahip.

 Cihazın işlemcisi sipariş doğrultusunda hazırlanmış bir AMD işlemci olacak ve Linux üzerinde çalışacak. Böylece hem klasik Atari oyunları, hem de orta seviye PC oyunları oynanabilecek. Atari, cihazların 250-300$ fiyat aralığında satılacağı ümidini taşıyor. Firma ilk aşamada ürünleri Indiegogo”da düzenlenecek bir kampanya üzerinden satmayı tasarlamıştı fakat Atari”nin halen bu tip bir niyeti taşıyıp taşımadığı bilinmiyor. Cihazların satışı kitle fonlandırma yöntemiyle mi gerçekleşecek, yoksa daha bilindik bir satış yöntemiyle mi, Perşembe günü belli olacak.

Ataribox”ın çıkış tarihi 2018 yılı bahar sezonu olarak belirlenmişti daha önce ama, Perşembe günü konuyla ilgili daha net bir bilgi sağlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here