Ana sayfa Haber Asus ZenFone”lara Android 5.0 güncellemesi hakkında!

Asus ZenFone”lara Android 5.0 güncellemesi hakkında!

0

asus zenfone güncelleme

 

Geçtiğimiz hafta, LG G3 kullanıcıları Türkiye’de resmi olarak Android 5.0 Lollipop güncellemesini aldı, ardından gelen haberlere göre HTC’nin Türkiye kullanıcıları yakında Android 5.0 güncellemesini edinebilecekler. Android 5.0 Lollipop güncellemesi hakkında ilk resmi açıklama yapan firma ise, dedikoduların yanı sıra Asus’tu. Asus, resmi açıklama ile Android 5.0 Lollipop’a nisan ayı itibariyle geçeceklerini belirtmişti. Asus’un Türkiye müdürünün de “nisan’da” demesiyle beraber bu tarihi Türkiye için de sayabiliriz.

ZenFone serisinin Türkiye’deki lansmanında Asus Zenfone geliştiricileri kullanıcıları güncelleme konusunda madur bırakmayacaklarını söylemişlerdi. Intel’den aldıkları destekle Asus ZenFone, Android KitKat ile sunulsa da Android 5.0′a göre tasarlanmış bir akıllı telefon olduğu söylenmişti. Son gelişmelere göre Asus’un yazılımcı ekibi, güncelleme konusunda beklenenden daha fazla yol aldı ve güncelleme nisan’dan önce gelebilir. Nisan’ın 2. haftası beklenen güncellemeyi, kullanıcılar daha ilk haftasında Türkiye kullanıcıları dahil alabilirler.

Android 5.0 güncellemesi neden bu kadar yavaş ilerliyor?

Android 5.0‘da bildiğiniz üzere bazılarına göre bug olarak bazılarına göre ise halen güncellenen bir sistem olduğu için RAM yorucu olduğu konusunda raporlar geliyor. G3 kullanıcıları bu konuda tecrübeyle sabitken, cihazınıza Lollipop’u edindikten sonra da karşı taraftan indirme işlemleri yürüttüğü için ağırlaşma problemleri olduğu daha güçlü bir ihtimal.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here