Ana sayfa Haber Asus ZenFone 2 vs LG G3

Asus ZenFone 2 vs LG G3

0

2 gün öncesinde Türkiye’de de tanıtılan Asus ZenFone 2‘nin tepe seviyeli modelinin fiyatı, 2.3 GHz 4GB altyapısıyla birlikte 1,499 TL olarak belirlenmiş. Yani kabaca 1,500 etkietkli olan ZenFone 2‘ye fazlasıyla fiyat açısından eleştiriler var, kullanıcılar bu fiyat ile LG G3 modelinin daha makul olabileceğini düşünüyorlar. Bununla beraber Facebook adresimizden Asus ZenFone 2 ile LG G3 arasında tercih için tavsiye isteyen kullanıcılar da bollukta. Bu taleplere karşın, ofiste 15 gündür kullandığımız ZenFone 2 modelini, kişisel olarak kullandığım LG G3 modeliyle karşılaştırdık. Videolu inceleme çok yakında sizlerle olacak. Video içerisinde oyunlu karşılaştırma, AnTuTu karşılaştırmaları, sağlamlık karşılaştırmaları ve tasarım karşılaştırmalarıyla fiyat çekiştirmesi gerçekleştirdik.

Asus ZenFone 2, Asus’un Intel ile ortak çalışmalarının sonucu ortaya çıkan bir model. LG G3 ise, Google-LG ortaklığından beslenen ve Google tarafından tam Android güncelleme desteği ile ünlenen bir model. Kabaca bahsedilecek olursa LG G3, arayüz ve yazılım havuzu itibariyle ZenFone 2 daha kalabalık ve ileride şişmelere neden olabilecek yazılım yüklemelerine sahip.

İşte istekleriniz sonucunda LG G3-ZenFone 2 karşılaştırmasından sonuçlar:

 

-Resmi Iron Man oyununda ZenFone 2′nin oyun açılışı, grafik performansı tebriği hak etti, LG G3, bir yıldır kullanıldığından dolayı açılışta ve grafik performansında birazcık geride kaldı. Fakat sıfır bir LG G3,yine de geride kalabilecekken, bu kadar bariz bir fark oluşturmayacaktır.

Asus ZenFone 2, oyunlar arasında geçişlerde, çoklu görevlerde zaman zaman takılmalar yaşattı. LG G3, şarj düşüklüğü nedeniyle bazı takılmalar yaşadı.

ZenFone 2′nin komutlar ve kalabalık görevlerde ve yük altında pil optimizasyonu oldukça iyiydi. LG G3,modeli ZenFone 2′ye nazaran biraz daha fazla pil tüketti. Asus ZenFone 2‘de, Asus’un geliştirdiği bazı pil performansına yönelik yazılımlar var, LG G3’te bununla ilgili bir yazılım bulunmuyor.

ZenFone 2, 45 dakika içerisinde yüzde 50-55 şarj doluluğuna ulaşabilirken LG G3 aynı zaman içerisinde yüzde 45 doluluğa erişebildi.

ZenFone 2, LG G3‘e nazaran daha kalın ve ağır bir model.

LG G3, ergonomi ve tek el kullanımı açısından ZenFone 2‘den çok daha iyi tasarlanmış bir model.

LG G3‘ün ekran camı biraz daha kaliteli bir materyale oluşturulmuş. LG G3’te, parmak izi oranı biraz daha düşük.

özet olarak, iki modeli şöyle kıyaslayabiliriz; eğer Android teknolojili bir akıllı telefon istiyorsanız ve güncellemelere anında erişmek istiyorsanız LG G3 size göre. Buna karşın Asus’un dizüstüdeki tecrübelerini göz önünde bulundurursanız ZenFone 2 tercih edilebilecek bir model. Fakat ZenFone 2‘nin ön yüklü uygulama kalabalıklığı gerçekten kafa karıştırıcı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here