Ana sayfa Haber Asus ZenFone 2 özellikleri ve diğer detayları

Asus ZenFone 2 özellikleri ve diğer detayları

0

Asus, CES 2015‘te tanıtmış olduğu ZenFone 2 modelini dün itibariyle tekrardan İstanbul’da tanıttı. Asus ZenFone 2, taban fiyat olarak 1099 TL’den başlayan fiyatlarla ve uç fiyatı 1499 TL olmak üzere fiyat aralıklarıyla satışa sunulacak. Tasarım, kamera özellikleri ve diğer oluşturucu özelliklerinin yanısıra iki farklı unsur, ZenFone 2′de kullanıcıların fazlasıyla işine yarayacak gibi.

öncelikle, Asus‘un kendisinin geliştirdiği ZenUI kullanıcı arayüzü cihazın arayüz tasarımını oluşturmakla birlikte ZenFone 2‘nin güvenliğini, stabilizasyonunu, güncelliğini ve son olarak da şarj özelliklerini, hızlı şarj özelliklerinin de motor işlevini görecek. Yaklaşık 1 haftalık ZenFone 2 incelemeleri açısından ZenUI’nin iş yükü açısından fazla zorlandığına şahit olmadık fakat daha sağlıklı performans fikirleri cihazın şişmeye başladığı zamanlarda görebileceğiz.

ZenUI arayüz yazılımı, ZenFone 2′nin herhangi bir bloatware yazılım veya ek bir uygulama kullanmasına gerek duyulmadan tüm telefon şarjının yüzde 60’ını doldurabiliyor. ZenFone 2’nin 3000 mAh’lık pil donanımı, ZenUI ile birlikte tasarruflu olarak kendini gösteriyor.

Cihazın diğer öne çıkarılacak özelliği ise 2,3 GHz’e varabilen Intel 64-bit Atom işlemci altyapısı. Intel, özellikle son mobil işlemcilerini 4G teknolojilere yönlendirirken, 2017 yılı itibariyle 5G teknolojisine göre de şekillendirmeye başlayacak. Nesnelerin İnternetin platformu için hızlı atılımlar yapan Intel, mobilin diğer nesneleri yönetmesi açısından ZenFone 2′yi ve diğer ZenFone ürünlerinin üzerine ayrıca titriyor.

ZenFone 2 fiyatları ise şu şekilde:

ZenFone 2 1,8 GHz 4GB 16 GB HDD modeli: 1099 TL

ZenFone 2 2,3 GHz 4GB 32 GB HDD model: 1299

ZenFone 2 2,3 GHz 4GB 64 GB HDD 1499 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here