Ana sayfa Donanım Asus yüksek performanslı Zenbook”u tanıttı

Asus yüksek performanslı Zenbook”u tanıttı

0

Sanat eseri tasarıma ve inanılmaz performansa sahip ZENBOOK “İlk görüşte aşka inanır mısınız?” konsepti ile 3 Kasım Perşembe akşamı Beyoğlu The Hall”de tanıtıldı

Teknolojiden vazgeçemeyenlerin ve kullandığı cihazların kendi stillini yansıtmasını isteyenleri ilk tercihini oluşturacak ASUS ZENBOOK teknoloji, moda ve müzik basınının yoğun ilgisini çekti. Gecede İstanbul metrosunda çektikleri video ile hem sosyal medyada hem de basında sıkça yer alan Boğaziçi Caz Korosu”nun ve İzmir Sokak Sanatları Atölyesi ekibinden canlı heykellerin performansları ZENBOOK”un ses performansını ve görsel şıklığını dile getiren ögeler olarak dikkat çekti.
asus zenbook

Gecede konuşan ASUS Stratejik İş Geliştirme Müdürü Bora Aras, ZENBOOK ile ilgili olarak “Teknolojik ürün kullanmayan neredeyse yok. ASUS, teknolojiyi en üst seviyede kullanmak isteyen kullanıcılara hem donanım hem de tasarım açısından kaliteli ürünler sunmayı kendisine ilke ediniyor. Intel”in oluşturduğu Ultrabook konseptine de bu ilkeler doğrultusunda ZENBOOK ile dahil oluyoruz. Teknolojiyi kendi stili ile yansıtmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi mutlaka ASUS ZENBOOK olacaktır. ZENBOOK teknolojinin aşka olan davetini yansıtıyor” şeklinde konuştu.

Tasarımında ZEN felsefesinden alan ZENBOOK teknoloji ile olan ilişkisine daha fazla anlam arayanlara sunulan ilk dizüstü bilgisayar olarak sunuluyor.

Görüntüsünde teknoloji ve sanatı harmanlayan ASUS ZENBOOK, gümüş dış paneli ile gecenin ışıltısına eşlik etti.
 

ZENBOOK”un özellikleri için tıklayın.

 

 

ZENBOOK”un özellikleri…

Teknolojik gelişim ile daha iyi bir yaşam arasındaki dengeyi bulmak adına zaman harcayan insanlar tarafından tasarlanan ZENBOOK, ZEN felsefesinden ilham alıyor. Yüksek kalitede ve çok ince olan bir saatin tasarımından esinlenerek yaratılan ZENBOOK teknoloji ile olan ilişkisine daha fazla anlam arayanlara sunulan ilk dizüstü bilgisayar olarak sunuluyor. ZENBOOK sade tasarıma, rakipsiz performansa, sınırları yeniden belirleyen ses düzeyine ve çevreye duyarlı olarak tasarımında 4 inanılmaz ilkeyi prensip ediniyor.

Görüntüsünde teknoloji ve sanatı harmanlayan ASUS ZENBOOK, gümüş dış paneli ve merkezinde yer alan ışık halesiyle duyuları heyecanlandırıyor. Kalınlığı ön kısımda 3mm, arka kısımda ise 9mm olan ZENBOOK”un dış hatlarındaki zariflik, onu sınıfında en ince Ultrabook™ haline getiriyor. Açısal uyumu ile farklı tasarım oluşturan ZENBOOK bir tarafını keskin, bir tarafını ise yumuşak dönüşle sonlandırılıyor. Yumuşak görünüm için gövdesine uyumlu bir klavye kullanan ZENBOOK, ufak boyutlarına karşın rahat bir kullanım sağlamak adına çoklu dokunmatik bir touchpad”e sahip olarak geliyor.

ZENBOOK “instant-on” özelliği ile sisteme iki saniye içinde dönüş yaparken, 2 hafta gibi normal standartlara göre 4 kat daha uzun stand-by süresi ile dikkat çekiyor. İnce yapılı ve şık olmasına rağmen etkileyici ve teknolojiden ödün vermeyen donanımıyla da göz dolduran ZENBOOK, mobil kullanım için optimize edilmiş 2. Nesil Intel Core işlemci kullanıyor. SATA revizyonlu 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth V4.0 ve USB 3.0 donatılan ZENBOOK, USB Charger+ teknolojisi ile USB”den şarj olan mobil cihazları USB 3.0 portundan, PC kapalıyken de şarj edebiliyor.

Tüm bu teknolojileri yerleştirebilmek için eşsiz bir bakır fin tasarımı ile V şeklinde kanal kullanarak özel soğutma teknolojisine sahip ZENBOOK, batarya ömrü % 5″in altına düştüğünde veri kaybını engellemek için tüm dosyaları kaydediyor.

En az seviyede enerji tüketen ZENBOOK, ASUS patentli Super Hybrid Engine II teknolojisini kullanarak, pil ömrünü akıllıca koruyor ve diğer UltraBook tasarımlarına göre %25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.

Sadece çalışmak için değil aynı zamanda eğlence için de kullanabilen ZENBOOK, ASUS”un N serisi notebooklarında kullandığı SonicMaster ses teknolojisini kullanıyor. ASUS Golden Ear takımının donanım ve yazılımı ile optimize edilen SonicMaster ses teknolojisi çok geniş bir ses sistemi oluştururken, kullanıldığı alana pürüzsüz bir ses aktarımı sağlıyor.
Basit, zarif ve tümüyle incelikli olan ASUS ZENBOOK, teknoloji evriminin son safhasında hem arkadaşınız hem de kılavuzunuz oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here