Ana sayfa Haber Asus yaptı yine yapacağını: Asus ROG serisinin yeni üyeleri tantıldı

Asus yaptı yine yapacağını: Asus ROG serisinin yeni üyeleri tantıldı

0

CES 2016‘da tanıtılan yeni ROG serisi, yani Republic Of Gamers platformu ile geliştirilen oyun dizüstü bilgisayarları, Asus ROG serisi aldığı ödüllerle birlikte tanıtıldı. Bir model “dünyanın ilk sıvı soğutmalı dizüstü PC’si” ünvanını aldı, ROG GT51, “oyun ve sanal gerçeklik” ödülünü aldı ve bilgisayar donanım ve bileşenleri kategorisinde de ROG 5752 de ödül aldı. 

Oyun ve Sanal Gerçeklik kategorisinde CES 2016 İnovasyon ödülü”nü alan ROG GT51 masaüstü bilgisayar, 6. nesil Intel Core i7-6700K Skylake işlemciden ve 4K kalitesinde üç farklı ekrana kadar destek veren NVIDIA GeForce GTX TITAN X  ekran kartından güç alıyor. Böylece oyuncular üç farklı ekranda aynı anda oyun oynamanın zevkini yaşayabiliyor. Bilgisayarın “ROG Turbo Gear” özelliği sayesinde kullanıcılar tek bir tuşla GT51″i tam kapasitede overclock yapabiliyor. ASUS“a özel olarak geliştirilen Aegis II yazılımı  ise kullanıcıların sistem performansını izlemesine yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak, bilgisayarın ön tarafında bulunan USB 3.1 Type-C portu 10Gbps”a varan hızlarda veri transferine imkan verirken mobil cihazların hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor.

 

özellikle hava kanallarına ayrılmış dahili soğutma sisteminin sunduğu avantaj ile GT51, uzun süre devam eden oyun keyfi sırasında ortaya çıkan ısıyı verimli bir şekilde yönetiliyor. Zırh Titanyumu ve Plazma Bakırı renkleri ile keskin hatlar taşıyan ATX kasada, yan tarafta bir adet şeffaf pencere ve 8 milyon renge kadar kişileştirilebilir ışık efektleri de yer alıyor. 

Bilgisayar Donanım ve Bileşenleri kategorisinde CES 2016 İnovasyon ödülü”nün sahibi ROG G752 dizüstü bilgisayar ise 6. nesil Intel Core i7 (Skylake) işlemci ile NVIDIA GeForce GTX 980M”ye varan ekran kartından güç alıyor. Zırh Titanyumu ve Plazma Bakırı renk seçenekleri ile sportif ve keskin hatlar sunan bilgisayarda, ROG serisine özel üretilmiş mobil 3D Vapor Chamber termal sistem ile verimli bir soğutma sağlanarak stabilite artırılıyor. 30 tuşa aynı anda basılmasına imkân veren arkadan aydınlatmalı anti-ghosting oyuncu klavyenin bulunduğu G752, daha hızlı performans ve daha fazla enerji tasarruf için 64GB DDR4 RAM”e de yükseltilebiliyor.

“Dünyanın ilk sıvı soğutmalı dizüstü sıvı soğutmalı dizüstü bilgisayarı” ROG GX700, ROG serisine özel olarak geliştirilmiş ve istendiğinde çıkarılıp takılabilen Hydro Overclocking System soğutma modülü ile dikkat çekiyor. 6. nesil Intel Mobile K-SKU (Skylake) işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartından güç alan bu dizüstü, ev kullanıcıları için masaüstü seviyesinde bir kullanım, iş başında olan kullanıcılara ise daha fazla performans sunuyor. GX700 ayrıca NVIDIA G-SYNC özelliği ile gerçek 4K UHD kalitesi sunan dünyanın ilk 17 inç dizüstü oyun bilgisayarı olarak da öne çıkıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here