Ana sayfa Yazılım ASUS Windows 8’e güveniyor!

ASUS Windows 8’e güveniyor!

0

ASUS yetkilileri önümüzdeki dönemlerde Microsoft ile daha sıkı bir birliktelik içerisinde olacaklarını açıklayarak Windows 8 ile ilgili açıklamalar yaptı.
 

Dün itibariyle görücüye çıkan Windows 8″in Customer Preview”ı, bir günde bir milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı. Ne var ki Microsoft”un yeni nesil işletim sistemi Windows 8″i bilgisayar sistemlerinde görebilmek için aylarca beklememiz gerekecek. Birçok bilgisayar geliştiricisi ise şimdiden Windows 8 tabanlı bilgisayarlarının tabanlarını geliştirmeye başladı. Bu firmalardan biri olan ASUS, Windows 8 CP”sine olan ilgiden dolayı oldukça memnun olduğunu açıkladı.
 
windows 8
 
ASUS Handheld Cihazlar Departmanı Başkanı Benson Lin, Windows 8 ile ilgili son derece olumlu konuşarak, ASUS”un ileriki dönemlerde Windows 8 ile daha içli dışlı bir yapıda tablet bilgisayarlar geliştirmesini istediğini söyledi. MWC 2012″de konuşma yapan Benson Lin, Windows 8 ve ASUS cihazları sayesinde iki firmanın da ilişkilerinin ilerlediğini ve ileriye yönelik çalışmalara hız verdiğini de sözlerine ekledi.

Benson Lin”in bu sözleri ilk bakışta tipik bir açıklama gibi görünse de, ileriye yönelik olarak Microsoft ile daha sıkı bir ortaklık içerisine girmeleri teknoloji camiasında ASUS”un Microsoft”un donanım dünyasındaki çözüm ortaklarından biri olmayı planladığına dair izler taşıyor. Böyle bir durumda Microsoft ile Series 7 Slate üzerinden çözüm ortağı olan Samsung, ASUS”un da en önemli rakibi haline gelecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here