Ana sayfa Haber Asus”un yükselişi sürüyor

Asus”un yükselişi sürüyor

0

Asus operasyonlarını kapsayan Bölge Direktörü görevine atanan Shawn Chang, 20 Mart”ta düzenlenen bir basın toplantısında ASUS”un büyümesine dair rakamlar paylaştı

Taşınabilir bilgisayar kategorisinde dünya çapında yüzde 12″lik bir paya sahip olduklarını söyleyen Chang, bir örnek vererek geçen yıl Nexus 7 ürününün piyasaya sürüldükten sonraki altı ay içinde 6,5 milyon adet satıldığını belirtti.
 

ASUS”un cirosuna dair bilgiler de verildi. 2012 yılını 15,2 milyar dolar ciroyla kapattıklarını belirten Chang, 2013 yılında bu rakamı 19,3 milyar dolar olarak hedeflediklerini söyledi. 2009-2012 yılları arasında yıllık yaklaşık yüzde 25″lik ciro artışı yakaladıklarını, bu cironun yüzde 80″nin sistem iş grubu ürünlerinden (dizüstü bilgisiyar, tablet, vb.), yüzde 20″sinin ise open platform iş grubu ürünlerinden (PC bileşenleri) geldiğini belirtti.
 

2012 yılında ise Türkiye”de taşınabilir bilgisayar kategorisinde birinci sırada olduklarını söyleyen Chang, 2012″nin ilk yarısında dünyada dizüstü bilgisayar ve tablet pazarında 5. sırada olduklarını, 3. çeyrekte 4. sıraya yükseldiklerini ve 4. çeyrekte 2. sıraya yükselerek, ilk sıradaki rakipleriyle aralarındaki farkı çok azalttıklarının altını çizdi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here