Ana sayfa Haber Asus”un MWC 2015 planları!

Asus”un MWC 2015 planları!

0

Asus’un MWC 2015‘te ses getirecek cihazı ne olabilir?

ZenFone 2’nin kompaktları mı?

Tanıtılacak büyük ihtimalle ama değil.

ZenWatch 2?

Bu tanıtılabilir ama bu da değil.

Bir değil iki farklı üründen bahsedelim. İşin içinde Intel de olunca, üstelik 2015’in ana gündemi “giyilebilir teknolojiler” olduğunda, Asus bu konuda geri kalmaz üstelik Google‘ın akıllı gözlüğü popülerliğini ve güncelliğini yitirmişken. Bu konuda Sony ciddi adımlar attı gerçekten ve Sony’nin akıllı gözlüğü bir ay sonra satışa sunulmaya başlanacak. Asus, 2015 yılına damga vuracak bir akıllı gözlük prototipi üretti. Kaynaklar bir VR gözlüğü mü, yoksa bahsedildiği gibi bir akıllı gözlük olup, olmama konusunda şimdilik bilgi vermediler. Akıllı gözlük olma ihtimali çok yüksek çünkü Asus ve Intel, Asus ZenFone lansmanında iş birliği içerisinde giyilebilir teknolojiler üreteceklerinin sinyallerini vermişlerdi. Google akıllı gözlüğü gibi sektörel segmentlere yönelik değil, Sony’nin yaptığı gibi daha günlük kullanıma yönelik bir akıllı gözlük MWC 2015‘te yer alabilir.

Asus’tan beklenen diğer sarsıcı cihaz ise oyuna yönelik, hibrit kullanımlı farklı formlara bürünebilen bir oyun tableti. Tegra ile birlikte sağlanacak olan görüntü işlemcisi altyapısı, Android 5.0 işletim sistemi barındırması, Asus‘un yeni oyun tableti ile ilgili ilk bilgiler. Ekran kapasitesi açısından 12″ veya kısmen daha küçük bir tasarıma sahipken Asus zaten dizüstülerinde oyun bilgisayarları sektöründeyken, bu rekabeti Android tabletlerine taşımayı da planlıyor.

Son olarak, Asus’un bir Windows işletim sistemli akıllı saat duyuracağı da bazı haber sitelerinde geçiyor. Asus’un böyle bir planı yok, Bir akıllı saat duyurulacaktır elbette ancak bu kesinlikle Android Wear sisteminin dışarısından bir teknolojiyle çalışmayacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here