Ana sayfa Haber Asus”un Core M işlemcili ZenBook UX305 piyasaya sürüldü

Asus”un Core M işlemcili ZenBook UX305 piyasaya sürüldü

0

 

 

Asus’un Core M işlemcili ve 13,3 inç QHD ekranlı dizüstü modeli ZenBook UX305 artık piyasada. 12,3 mm inceliğe sahip olan dizüstü modeli ağırlık olarak da 1,2 kg çekiyor. 3200×1800 ekran çözünürlüğü ve IPS parlama önleyici teknolojisiyle her ortamda bir çözüm kaynağı.

Intel’in üzerine titrediği ve yeni nesil olarak tanımlanan Core M’in kaymağından faydalanan Asus ZenBook UX305, 256GB‘a varan hızlı SSD’ye sahip. Pil donanımı olarak 10 saate varan pil ömürü vaad edilirken mobil kullanıma yönelik “ben buradayım” diyor. Asus’un ZenBook UX305 modeli Japon Tasarım Enstitüsü tarafından en iyi tasarım ödülüne layik görülmüş. 

Tasarımında keman sesinin duvara çarpışını somutlaştıran Asus, ofislere yönelik, ZenBook UX305’inde bazı geliştirmeler yürütmüş.  Klasik disk sürücülerden daha hızlı katı sürücü olan SATA 6Gbit-s SSD, her türlü ofis işlerinin çözülebileceği söyleniyor.  Bununla birlikte Asus‘un termal yönetim tasarımı, soğutma fanlarına olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Böylece dizüstü soğutuculara ekstradan efor sarf etmeyerek tasarruflu bir kullanım sağlıyor, aynı zamanda dizüstünüzü bir saunaya çevirmiyor.

Asus‘un teknolojileriyle donatılmış bu ZenBook‘a ses teknolojisinde de iyileştirmelere gidildi. SonicMaster yazılım teknolojisiyle, diğer nesil dizüstülere oranla daha berrak ve daya uygun bas tonları sağlıyor. Ayrıca Audio Wizard yazılımı da ses donanımına eklendi. 

Asus ZenBook UX305 1.199 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışta. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here