Ana sayfa Donanım Asus”un 2016 planları

Asus”un 2016 planları

0

Asus, 2015’in ilk günlerinde Asus ZenFone 2‘yi ve yeni dizüstü modellerini tanıttı. Fiyat-performans açısından tebrik toplayan ZenFone ailesinin yeni üyeleri ZenFone 2 büyük ihtimalle yaz döneminde gerçekleştirilecek olan lansmanlarda piyasaya sürülecek. ZenFone 2’ler, sadece ZenFone 2 olarak kalmayacak, öncelikle bunu belirtelim. ZenFone‘lar, Intel ile birlikte, teknoloji muhabirlerinin ve firmalarının ağızlarından bir türlü düşürmediği “ekosistem” olayını en iyi anlatan cihazlardan bir tanesi. Aslında ZenFone 2 sadece bir devam serisi değil, yeni teknolojilerin sadece habercisi ve tohumu. ZenFone 2’leri bir tohum olarak ele alıyorsak bunu yeşertecek bir teknolojiye daha ihtiyacımız var. Bu da ZenFone 2’lerle senkronize çalışacak olan Asus ZenWatch. Asus, MWC 2015′te büyük ihtimalle akıllı saatini tanıtacak.

Intel, Android ve Asus teknolojileriyle donatılan bu saat, 2016 yılında başka bir boyut kazanıyor. Kısa zamanda karşımıza çıkarılacak olan “Intel giyilebilir teknolojiler” yelpazesinde Asus ZenBook-Asus ZenFone ve Asus ZenWatch üçlüsü PC ve giyilebilir teknolojilerinde yenilikler katacak. Büyük ihtimalle 2016 yılında en az 3 farklı ZenBook serisi, sektörlere ve son kullanıcıya sunulacak olan yeni Windows 10 sistemli bilgisayarlarıyla üstelik tanıtılması beklenen Asus akıllı gözlükleriyle voltranı oluşturacaklar. özetlemek gerekirse, ZenBook, ZenFone ve ZenWatch arasında Asus’un tanıtacağı akıllı gözlüğü diğer giyilebilir teknolojilere oranla daha ulaşılabilir ve daha gündelik kullanıma yönelik olacaklar. Elbette akıllı gözlüğün bir kurumsal boyutu olacaktır fakat satın alınabilirlik açısından ve tedarik açısından Asus bu konuda daha ön planda.

Tahminlere göre, sanal gerçeklik oluşturabilen ZenFone ve ZenBook‘lar ve bunları tamamlayan Intel ve Android’ten gücünü alan ZenWatch, 2016 yılının ilk günlerinde kullanıma açık olacak. özellikle akıllı gözlük işi gerçekleşirse Intel’in de sözünü ettiği “Asus ile yeni inovasyonlar” daha ekonomik boyutlarla kullanıcıyla buluşturulacak. 2016 yılı, Asus’un giyilebilir teknoloji senesi olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here