Ana sayfa Donanım Asus U30S Fiyatı ve Özellikleri

Asus U30S Fiyatı ve Özellikleri

0

Yeni bir segment boyutu Asus U30S

öncelikle Asus U30S”in Türkiye sınırları içindeki ilk incelemesini gerçekleştirdiğimizi belirtmek isterim. Asus “un en son dizüstü bilgisayar modellerinden U30S”un şık ön panel gri klavye çevreliğiyle siyah LCD ekran ve etrafındaki siyah plastik panel birleşimi estetik ve incelik dolu bir tasarım algısı bırakıyor. U30S”in klavye yapısı yazı yazmayı gerçek bir zevk haline dönüştürüyor. Lastik kaplama tuşların aralarında kullanımı çok rahat bir hale dönüştüren ölçüde boşluk var. Trackpad, pürüzsüz bir alüminyum kaplamaya sahip. Bu aslında değişik bir işlev ortaya koyan bir detay. Alüminyum, ısı iletkenliği çok az olan bir madde ve trackpad, böylelikle sıcak havalara rağmen soğuk kalabilir. Bu durum elindeki terlemeden yakınan kullanıcılar için iyi bir haber. 13.3 inç ekran ve arkadan aydınlatmalı LED, 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip. Ekran şık ve görüntü izleme aşamalarında son derece tatmin edici sonuçlar ortaya koyuyor.

Asus U30S Fiyatı ve özellikleri

Asus”un yen dizüstü bilgisayarının önceki nesil dizüstü bilgisayarlara göre en önemli yükselişi kesinlikle donanımsal yeniliklerinde. 2.3 GHz hızında çalışan güçlü bir Core i5 işlemci, 3 MB Cache bellek ve 35 Wh TDP HyperThreading”le çok yenilikçi ve şaşırtıcı performans değerleri sergiliyor Asus U30S. Yeni nesil grafikler: entegre Intel HD grafik + Nvidia 520M+ Nvidia Optimus, yeterli oyun ve multimedya içeriği için çok iyi bir birleşim durumunda. Yeni Nvidia Optimus, ekran kartında yer alan bir yenilik ve ekran kartının daha az enerji harcaması ayrıca yüzde 70″lere varan ekran kartı performans artıları göstermesi anlamına geliyor. 8 GB DDR3 bellek ve 7200rpm hızındaki 500 GB sabit sürücü verimli bir karışım ve çalışma performansı sergiliyor.

 

HD içeriğin en iyi halleriyle izlenmesi için donanım yeterli. Oyun detay değerleri en üst seçeneklerde oynanabilmesine imkân veremiyor ancak tatmin edici biçimlerde oynanabiliyor. Modern Warfare 2 ,Fifa 2011, Anon 1404 ve COD iyi bir şekilde oynanabiliyor. Yine de 520M, Nvidia”nın giriş seviyesi yonga seti ve bu yüzden ondan mucizeler beklemek doğru olmayacaktır.

Bu düzeyde donanım performansına sahip bir dizüstü bilgisayarda USB 3.0 portunun yer alması kesinlikle hız anlamında artı değeri bütün olarak sergiliyor. Windows 7 Home Premium işletim sistemiyle gelen U30S, VGA kamera, HDMI, mikrofon, kulaklık, kart okuyucu, Wireless N ve Gigabit Lan”a sahip. Altec Lansing ses sistemi öne çıkan diğer değerler durumunda.

Asus U30S Fiyatı ve özellikleri

Dahili bir DVD-RW optik ünite bu sınıftaki dizüstü bilgisayarlarda çok sık bulunmuyor.
8 Cell 5600 mAh 84 Wh batarya 4-6 saat arasında pil ömrüne sahip. Wireless açıkken tasarruf modunda bir tarayıcı açıkken yazı yazmak, kulaklıkla müzik dinlemek biçimindeki kullanımla pil dayanıklılığı 5 saate varabiliyor. Bu kullanımın yanı sıra Youtube”dan yarım saat kadar HD video izlerim, müzikleri de mükemmel Altec Lansing hoparlörlerden dinlerim derseniz pil ömrü 4 saat 40 dakika. Aynı pili kullanabilen Asus U36J”ya U30S”ten çıkardığımız pil takıldığında performans 1 saat daha çabuk biten pil biçiminde. Bu U30S”un çok daha yenilikçi ve verimli bir enerji harcayışına sahip olduğu anlamına geliyor.

 

Asus U30S Fiyatı ve özellikleri

Konu “incelik” olunca Asus bu kelimeyle uyumlu bir görüntü sergilemiyor; klavyenin alt kısmında yer alan hoparlör sistemi çok farklı bir teknolojik konumlandırma anlamı taşımakla birlikte dizüstü bilgisayar kullanıcısında farklı bir noktadan algımızda, ağırlık ve farklı bir kalınlık hissi bırakıyor. Asus U30S, 4,2 kilo ağırlığında.

www.asus.com.tr

Fiyatı 2050TL

Tasarım 4
Kullanım 5
Performans 4

Puan 85

Artıları

+Şık tasarım
+İyi trackpad ve klavye
+üst düzey donanım ve performans
+İyi pil ömrü
+Dahili optik ünite

Eksileri

-Bazı kullanıcılara göre ağır olması

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here