Ana sayfa Donanım Asus”tan profesyonel monitör: PA248Q ProArt

Asus”tan profesyonel monitör: PA248Q ProArt

0

Asus’tan ultra hızlı veri transferi için dünyanın ilk USB 3.0 destekli monitörü!

Asus”un  tanıttığı PA248Q ProArt Serisi LCD monitörü, dört USB 3.0 girişi gibi ayrıcalıklı özelliklerin yanında mükemmel renk doğruluğu ve üretimi sunan, profesyonel kullanıcılara yönelik bir monitör.
 

Gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak için tasarlanan Asus PA248Q, profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için ideal. 16:10 en/boy oranına sahip ürün, 1920 x 1200 çözünürlüklü LED arka aydınlatmalı ekranıyla yüzde 100″lük sRGB renk üretim oranı sağlıyor. 178 derecelik geniş görüş açısıyla neredeyse her pozisyondan kaliteli görseller elde ediyor ve ekrandaki renk kaymalarını azaltıyor.

PA248Q, Delta E değerini 5″in altına indirerek ve renk farkını azaltarak, renk doğruluğu konusunda sektörün lideri olacağını garantiliyor. ürün, bağımsız renk ayarlarıyla (kırmızı, yeşil, mavi, camgöbeği, macenta ve sarı için) beraber özelleştirilebilir ton ve doygunluk kontrolü de sunuyor. Bunlara ek olarak, 6ms tepki süresi sayesinde kullanıcıların gecikmesiz bir şekilde film izlemesini veya oyun oynamasını sağlıyor.

 


PA248Q dört USB yuvasına sahip ilk monitör olarak yeni bir standart belirliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar şimdiki USB 2.0 standartlarına kıyasla 10 kat daha hızlı veri aktarabiliyorlar. PA248Q DisplayPort, HDMI, DVI ve D-sub gibi geniş bağlantı ve uyumluluk seçenekleri de sunuyor. Kullanıcılar böylece tek bilgisayara aynı anda üç monitör bağlayabiliyorlar.

Asus PA248Q”nun, QuickFit Virtual Scale özelliği, kullanıcıların gerçek boyutlarda fotoğraf ve dosya önizlemesi yapmasını sağlıyor. QuickFit Virtual Scale A4, mektup kâğıdı, 8″ x 10″, 5″ x 7″, 4″ x 6″, 3″ x 5″, ve 2″ x 2″ boyutlarını destekliyor. Bu özellik sayesinde, santimetre ve inç ölçülerinde ayarlama yapılabiliyor, bu da kullanıcılar için daha fazla esneklik anlamına geliyor. QuickFit bir kısayol tuşu ile kolayca aktif hale getirilebiliyor. PA248Q kullanıcılara yedi farklı arka plan renk seçeneği de sunuyor.

Diğer Asus ekranlarda olduğu gibi, PA248Q ergonomik tasarımıyla kullanıcıların eğim, döndürme ve yükseklik ayarları yapıp keyifli bir izleme deneyimi yaşamalarını amaçlıyor. ürünün tasarımı Reddot Design ödüllerinde ve IDEA”da (International Design Excellence Awards) onurlandırıldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here