Ana sayfa Donanım Asus”tan öğrencilere ve girişimcilere sürpriz!

Asus”tan öğrencilere ve girişimcilere sürpriz!

0

Asus IFA 2014 içerisinde tanıttığı ürünlerden bir tanesi de, Asus Zenbook. Asus 13.6″ yeni dizüstü bilgisayarını genç girişimcilere ve öğrencilere yönelik tasarladı.  “En ince dizüstülerden” olarak tanıtılan 1.2 kg’lik Zenbook, piyasaya Zenbook UX305 olarak sürülecek. Her kısımının alüminyum kaplama ile donatılan Zenbook, “lüks tasarım”ı ile birlikte parmakizi yapmayan materyali ile de dikkat çekiyor. 

Intel Core M işlemcisini kullanan Zenbook‘ta, Windows‘un bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek 8GB’lık RAM ve çift bantlı 802.11 modeli Wi-Fi özelliklerini bulunduruyor. Cihazın en çok dikkat çeken özelliği ise, 256 GB’lık “solid-state“hafızası. Yani, Asus Zenbook‘ta disksiz disk bulunuyor. Hard disk prensibi ile çalışan solid state, içerisinde mekanik parçalar bulundurmadan çalışıyor ve böylece daha sağlam ve daha hızlı olarak kullanıcıya sunuluyor.

 

Windows 8.1‘in son sürümünü barındıran Zenbook‘un 2015 yılı itibariyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. 3.200×1,800 piksel dokunmatik ekran ve iki parmakla ve parmak haraketleri ile içerikte yakınlaşma, uzaklaşma, odaklanma gibi çözümler sağlayan ekran teknolojisi bulunduruyor. Ayrıca Asus Zenbook‘un “touchpad” kullanımı da diğer dizüstülere nazaran daha kolay.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here