Ana sayfa Donanım Asus”tan 14 inç”lik tablet

Asus”tan 14 inç”lik tablet

0

Asus, piyasaya yakın zamanda sürmek adına iki farklı tablet modelini hazırlamakla uğraşıyor. Cihazların ekran boyutu ise, “anormal büyüklükte” olarak adlandırılıyor. Asus‘un GFXBench database’ini kullanan Asus KO1E ve Asus KO1B kodlarını kullanan yeni cihazların performans grafiği internete yansıdı fakat bütün özellikleri henüz görülmedi.

Görünüşe göre, Asus Transformer Pad‘ten daha büyük bir cihazı piyasaya sürülmeye hazırlanan Asus’un yeni tablet modelleri, hem dokunmatik klavye ile hem de klasik klavye bulunduruyor. Bununla birlikte, piyasaya sürülecek yeni iki cihaz şirketin MemO Pad serisinin devamı olabilir.

 

 

 

9.4 inç tablet modelinin farklı bir ürün ailesiyle geleceği düşünülürken, GFXBench ile ilgili bir haber henüz çıkmadı. İki tablet modelide, Android 4.4 KitKat yazılımını ve Qualcomm‘un 1.5 GHz‘lik Snapdragon S4 4 çekirdekli işlemcisini kullanıyor, grafik desteği ise, Adreno 320 ile destekleniyor. Benzer sistemi, Google‘ın Asus tarafından tasarlanan Nexus 7 tabletinde de görmüştük. Qualcomm‘un yeni nesil hızlı çiplerinin bu cihazda uygulanmaması bekleniyor, eski model çip kullandıldığı için tabletin fiyatının da düşük olacağı tahmin ediliyor.

Tabletler ile ilgili bilinen diğer özellikler ise, 9.4 inç modelde 16GB’lık hafıza, 1GB RAM, 1280×800 piksellik çözünürlüğün yanı-sıra, 2 MP’lik arka kamera ve 0.3’lük ön kamerası bulunuyor. Bu özellikleriyle örtüşen Asus‘un 3 tabeti daha bulunuyor.

14.2 inç’lik dev tabletin, 1920x 1200 piksel çözünürlüğü, 2GB’lık RAM, 16GB’lık hafıza, 5MP arka ve 1.2MP’lik ön kamerası bulunuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here