Ana sayfa Haber Asus söz verdiği gibi…

Asus söz verdiği gibi…

0

Android KitKat güncellemesi ile birlikte, Asus‘un 4″ ile 6″ arasında farklı ürün yelpazeye sahip olduğu ZenFone serilerine “Rahatsız Etmeyin” modu, multimedya için filtre efektleri ve nice yeni özelliklere sahip oldu.

Asus‘un 6 Ağustos’ta tanıttığı üst sınıf cihazı ZenFone‘lar için Android 4.4 (KitKat) güncellemesini yayımladı. Güncelleme sonrası Asus ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 çıtayı yükselterek kolaylaştırılmış menüler, yeni temalar, What’s Next özelliği gibi yenilikleri; tanıtımda söz verdiği gibi kullanıcılara sunuldu.  Güncellemede dikkat çekenler şu şekilde:

Android KitKat güncellemesi, videolar için filtre efektleri, SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama, sistem arama üzerinden telefon numarasını otomatik olarak seçme, çift SIM kartlı cihazlarda çift tam bekleme, rahatsız etmeyin modu.

 

Sistem güncellemesinde öne çıkanlar ise;

Genişletilmiş Easy Mode, Quick Tool Box içerisinde kişiselleştirilebilir uygulamalar, rahatsız etmeyin modu. 

Bununla birlikte bazı ufak rötuşlar da dikkat çekiyor:

Asus Gallery‘de iyileştirmeler ve hata giderilme, MicroFilm özelliği, video rotasyon özelliği, PC Link, Remote Link gibi veri aktarabilme özellikleri eklendi. 

Asus, güncelleme sonrası resmi olarak kullanıcılarına bazı uyarılarda bulunuyor:

Güncelleme sonrası, sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınızı Asus uygulamalarına bağlayan servisler kaldırılacak ve yerlerine Asus ZenUI servisinin, sosyal medya ve depolama hesaplarınıza Asus Gallery, Asus Music, Asus File Manager, Asus Contracts ve Asus Calendar‘a etegrasyon amacıyla erişim izininiz istenecek. Asus Gallery‘de yüz algılama ve sıralama ayarlarınızı kontrol edin, her ikisi de fabrika ayarlarına döndürülmüş olacaktır. Bu güncelleme sonrasında verileriniz silinmeyecektir ancak güncellemeden önce verilerinizi yedeklemeniz öneriliyor. Son olarak, güncellemenin yüksek boyutu nedeniyle güncellemeyi Wi-Fi üzerinden indirmeniz önerilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here