Ana sayfa Donanım Asus ROG Maximus V Extreme tanıtıldı

Asus ROG Maximus V Extreme tanıtıldı

0

Sıra dışı ROG hız aşırtma yetenekleriyle son derece dayanıklı bileşenleri bir araya getiren Maximus V Extreme anakart, Intel Thunderbolt ve mPCIe ile birlikte görücüye çıkıyor…

ASUS ROG Maximus V Extreme, Intel Z77 tabanlı anakartlar arasında hız aşırtmayı ve karşılaştırma testlerini en ileri noktaya taşırken bütün 2. ve 3. nesil Intel Core işlemcilere de destek veriyor. Hız aşırtma tutkunlarının en ince sistem ayarlarını dahi kolaylıkla kontrol edebilmeleri için ROG OC Key eklentisi ile birlikte gelen Maximus V Extreme, OSD Monitor ve OSD Tweaklt teknolojileriyle gerçek zamanlı ısı ve voltaj kontrolü sunuyor. Anakartta yer alan ve hız aşırtma esnasında sıfırın altında değerlere kadar soğutulan bileşenlerin ısı derecelerinin ölçülmesini mümkün kılan Subzero Sense teknolojisi, kullanıcılara hız aşırtma esnasında kolaylık sağlarken, VGA Hotwire başlıkları sayesinde ekran kartı voltajı da hassas ve tam anlamıyla kontrol edilebiliyor.
 
Yerleşik 10Gbps Intel Thunderbolt desteği ise hem görüntü hem de yüksek hızlı veri transfer desteğini tek bir bağlantıda bir araya getiriyor. Mümkün olan en üst düzey grafik performansını garantilemek için Maximus V Extreme”in beş adet PCI Express 3.0 yuvası bulunuyor; bunların ikisi daha hızlı ve gecikmesiz grafik performansı için doğrudan işlemciye bağlanmış durumda. NVIDIA 4 yollu SLI ve AMD Cross FireX teknolojileri ise LucidLogix Virtu MVP çoklu-GPU teknolojisiyle ile bir arada sunuluyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here