Ana sayfa Ürün İnceleme ASUS ProArt PA32UC-K

ASUS ProArt PA32UC-K

0

Profesyonel monitörler özellikle endüstrinin mimari, kreatif sektörler ve görsel detayların önem taşıdığı diğer iş kolları için öne çıkan gereksinimler arasında. ASUS’un test merkezimize konuk olan Türkiye pazarındaki iddialı profesyonel monitörü ProArt PA32UC-K bu kapsamdaki rekabetin sonraki aşaması adeta. ASUS ProArt PA32UC-K, 4K çözünürlük (3840 x 2160) sunuyor. 178° görüş açısıyla gelen 32 inçlik boyutuyla oldukça geniş bir görüş alanı sunuyor ve bu yönüyle 24 veya 27 inçlik modellerden ayrı bir konumlandırmayı hak ediyor. HDR desteğine sahip olan modelde 100,000,000:1 kontrast oranı da dikkat çekiyor.

LED arka aydınlatma teknolojisine sahip olan ProArt PA32UC-K, 1000 nit parlaklık değeriyle de fark yaratıyor. Geniş renk gamı teknolojisi %85 Rec. 2020, %99.5 Adobe RGB, %95 DCI-P3 ve %100 sRGB renk aralığı sunarak sıra dışı renk doygunluğu sunarak beklentilere harikulade yanıtlar veriyor. Donanım Kalibrasyonu, 40 Gbps’ye kadar veri aktarımını destekleyen iki Thunderbolt 3 girişi, akıllı cihazlarınızı şarj ederken kullanabileceğiniz USB-C gibi özellikleri de yine belirleyici noktalar arasında yer alıyor. Thunderbolt 3 aynı zamanda birden fazla monitörün tek bir girişle bağlanmasını, bir bağlantı noktası ya da switch olmadan sağlamasıyla da kullanışlı bir port. Bu sıra dışı modelde tasarımın şıklığı da göz dolduruyor. İnce ekran çerçeveleri, sofistike ayaklar ve derli toplu görünüm beğenimizi kazandı.

Windows ve MacOS için sertifikalı olduğu için grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar ve profesyonel içerik üreticileri için ideal olan modelin üst segmente yönelik diğer özelliklerinden de bahsedelim. ProArt PA32UC-K, fabrikadan hazır kalibrasyonlu geliyor ve 2’nin altında ∆E değeri ile renk doğruluğunu garantileyen ProArt Calibration teknolojisini de beraberinde getiriyor.

ASUS LED Driving teknolojisine sahip tam düzenli LED arka aydınlatma barından ProArt PA32UC-K’nin 384 LED bölgesi ve 1000 nit’lik zirve parlaklığı en koyu siyahları ve en parlak beyazları üretiyor. 1.07 milyar renkten fazlasını görüntülemek için 14-bit renkli grafiklere sahip olan model ayrıca 14-bit’lik başvuru çizelgesi kullanırken, 2.6, 2.4, 2.2, 2.0 ve 1.8 Gamma değerlerini destekleyerek, tonlamalar arasında daha yumuşak geçişlerle daha doğal görünen görseller sağlıyor.

Dahili Picture-in-Picture (PiP) ve Picture-by-Picture (PbP) işleviyle gelen model, bu sayede birden fazla kaynaktan içeriği aynı anda görüntüleyebilmenize, aralarında kolayca geçiş yapabilmenize imkan tanıyor. Hangi ses kaynağının çalacağını bile seçebiliyorsunuz.

Son olarak beğenimizi kazanan ASUS QuickFit Sanal Ölçeklendirme’den de bahsedelim.

Dokümanları gerçek boyutunda görüntülemek ve baskından önce ayarlamak için kullanılan bir özellik olan ASUS QuickFit Sanal Ölçeklendirme, 5-yönlü navigasyonlu joystik ile erişimi kolaylaştırıyor ve ekran üzerindeki menüyü kullanarak ayarlama yapmanızı sağlıyor.

Genel itibarıyla ‘kusursuz güzellik’ diyebileceğimiz bir modeldi. Büyük keyif aldık ve fiyatının hakkını da sonuna kadar verdiğini düşünüyoruz.

 

Artılar:

178° görüş açısı

4K çözünürlük

Kontrast oranı

Hazır kalibrasyonlu gelmesi

Dahili PiP ve PbP işlevi

Thunderbolt 3 portları

Şık tasarım

 

Eksiler:


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here