Asus ProArt PA27AC Monitör inceleme

Grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar, kısaca yüksek renk doğruluğu arayan herkes için ideal bir monitör

Asus’un yeni 27 inçlik IPS (In-Plane Switching) monitörü PA27AC, incecik çerçevesiyle geliştirilmiş çözünürlüğün yanı sıra 400 cd/m²’lik parlaklık değeri, 5 ms’lik tepki süresi ve 16.7 milyona kadar renk desteği sunuyor. Kurulumu Thunderbolt 3, HDMI ve DisplayPort girişleri sayesinde büyük ölçüde basitleştirilmiş. Dahili USB bağlantı noktaları ile USB uyumlu çevre birimlerini doğrudan monitöre bağlayabiliyorsunuz.

Monitör, 40 Gb/sn'ye kadar veri aktarımını destekleyen USB Type-C, Thunderbolt 3, DisplayPort bağlantılarına sahip. Geleneksel Full HD monitörlere göre %77 daha fazla piksele sahip olan ProArt PA27AC monitör, fotoğrafçıların istediği gelişmiş resim kalitesi ve keskin görüntüler için bir WQHD (2560 x 1440) çözünürlüğü sunuyor. Geniş ekran alanı, daha az ekran kaydırma ve zoom ile daha kolay ve rahat çalışmaya izin veriyor.

Daha parlak beyaz, daha koyu siyahlar
ProArt PA27AC, sRGB renk gamının %100 kapsanmasını sağladığı için, zengin ve daha canlı renkler üretiyor ve fotoğraflardaki renklerin daha gerçekçi olmasını sağlıyor. Monitör, 16,7 milyondan fazla renk görüntülemek için 8 bit renk grafiği sunuyor. Renkler arasında yumuşak geçişler sağlamak için 2.4, 2.2, 2.0 ve 1.8 gama değerlerini destekliyor.

ProArt PA27AC, daha parlak beyazlar ve daha koyu siyahlar için 400 cd/m² parlaklık ve HDR-10 yüksek dinamik aralık teknolojisine sahip. Bu sayede zengin ve canlı bir görüntüleme deneyimi sağlanıyor. Doğru, gerçeğe yakın renk reprodüksiyonu sayesinde monitörden saf, gösterişli renkler elde etmek mümkün. Her ProArt PA27AC monitör, endüstri lideri renk doğruluğunu garanti etmek için önceden kalibre edilmiş olarak geliyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam