Ana sayfa Mobil Asus PixelMaster kamera uygulaması Google Lens özelliği kazandı!

Asus PixelMaster kamera uygulaması Google Lens özelliği kazandı!

Şimdilik çok işe yaramasa da hava atılacak bir özellik daha...

0

Google tarafından fiziksel dünyadaki nesneleri daha iyi tanımlamak için geliştirilen bir çeşit bilgisayar görüşü yazılımı Google Lens gelişiyor. Asus’un akıllı telefonlarında yer alan kamera yazılımı PixelMaster, Zenfone 5 serisi için güncellenerek Google Lens özelliğine sahip oldu. Güncelleme muhtemelen önümüzdeki günlerde Google Play Store üzerinde de yayınlanarak destekli tüm Asus telefonlara ulaşacaktır.

Yakında Play Store ile tüm Asus modelleri yeni PixelMaster kameraya sahip olacak!

Görsel: GSMArena

Google’ın makine öğrenmesi algoritmalarıyla desteklenen görüş yazılımı Google Lens ile şimdilik çok bilinmeyen nesneleri teşhis edemeseniz de bazı durumlarda gerçekten işinize yarayabilir. Arttırılmış gerçeklik ile ortak noktaları olan Google Lens, AR’ın aksine gerçek zamanlı değil. Şuan için çok bilinen şeyleri tanımlamanın dışında çok bir işe yaramıyor.

Asus, Google Lens fonksiyonunu akıllı telefonlarına ekleyen üçüncü firma oldu. Google, Lens tanıtımında 10’dan fazla firmanın bu özelliği cihazlarına ekleyeceğini açıklamıştı. Özelliği ilk olarak Sony, Xperia XZ2 ve XZ2 Compact modellerine eklemişti. Sony’i Motorola takip ederek kamera uygulamasını güncellemiş ve kullanıcılarına özelliği sunmuştu. Yakın zamanda çok sayıda üretici bu firmaları takip edecek ve Google Lens’i akıllı telefonlarının kameralarına ekleyeceklerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here