Ana sayfa Donanım Asus PA328Q Monitör inceleme

Asus PA328Q Monitör inceleme

0

Asus PA328Q, yüksek performans ve Ultra-Yüksek Tanımlı (UHD) görüntü ayrıntıları isteyen masaüstü yayıncılık ve fotoğraf profesyonelleri için tasarlanmış. 32 inç ekran, çok doğru renkler ve gri tonlama reprodüksiyonunu sağlamak için In-Plane Switching (IPS) panel teknolojisini kullanıyor ve birçok I/O portu ile donatılmış. Panel, hassas renk yönetimi için 12 bitlik bir Look-Up Tablosu (LUT) kullanıyor ve gelişmiş resim ayarları kullanılarak kalibre edilebiliyor. 

Tasarım ve özellikler
PA328Q’nun 3.840 x 2,160 çözünürlüklü paneli, mat-siyah bir kabine yerleştirilmiş ve son derece ince (0.25 inç) siyah çerçeve ile çerçevelenmiş. 11,68 kiloluk kabinde dört VESA montaj deliği bulunuyor ve kare bir taban ve yükseklik, eğilme ve döndürme ayarlarına sahip bir montaj kolu tarafından destekleniyor. Ayrıca, Portre modu görüntülemesi için paneli 90 derece döndürmenize izin veriyor. Monitörün önünde herhangi bir düğme yok; bunun yerine, kabinin arka sağ tarafındaki beş düğmeden birine veya küçük joystick kontrollerine basarak ayarlar menülerinde gezinebiliyorsunuz. Herhangi bir düğmeye basarak, her düğmeye karşılık gelen ikonlarla bir ekran menüsü başlatılıyor.

 

Bir tam boyutlu DisplayPort 1.2 girişi, bir mini-DisplayPort 1.2 girişi, MHL bağlantı desteği için bir HDMI 2.0 girişi ve iki adet HDMI 1.4 girişi de dahil olmak üzere kabinin arkasında beş adet video bağlantısı bulunuyor. Bir kulaklık jack”ı ve bir USB 3.0 portu ile birlikteler. Kabinin sol tarafında dört adet USB 3.0 portu bulunuyor. Monitörün iki adet 3 watt’lık hoparlörü temel ses kullanımı için yeterli, ancak ses seviyesi biraz düşük.

PA328Q, çok sayıda temel ve gelişmiş görüntü ayarları sunuyor. Standart, sRGB, Görünüm, Okuma, Karanlık Oda ve iki Kullanıcı modu da dahil olmak üzere yedi resim önayarı var (Asus Mükemmel modlar olarak anıyor). Parlaklık, Kontrast, Renk Sıcaklığı ve Gama ayarlarına ek olarak, Altı Eksenli Renk ve Altı Eksenli Doygunluk ayarlamaları için gelişmiş renk ayarlarının yanı sıra RGB Kazanç ve RGB Ofset ayarlamaları da var. Bu monitör, göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olmak için beş Mavi Işık Filtresi seviyesi sunuyor ve tüm ekran boyunca tutarlı parlaklık ve renk sağlayan bir Aynılık Kompanzasyonu ayarına sahip. Ayrıca, doküman planlarını organize etmenize ve fotoğrafları gerçek boyutta görmenize yardımcı olması için çeşitli kağıt, fotoğraf ve ızgara katmanı desenlerini sunan QuickFit özelliği bulunuyor. Ekranda birden fazla kaynağın görüntülerinin görüntülenme biçimini düzenlemenize olanak tanıyan Resim İçinde Resim (PiP) ve Resim-Resim (PbB) ayarlarını da yapabiliyorsunuz.

 

Performans
PA328Q, zengin, canlı renkler ve keskin görüntü ayrıntılarıyla dikkat çekici UHD görüntüleri sunuyor. Monitör oyun oynamak için tasarlanmamış, ancak bu, saatler boyu bu heyecanın tadını çıkartamayacağınız anlamına gelmiyor.

Sonuç
Asus PA328Q önemli bir yatırım gerektiriyor ancak eğer doğru renklere ve üstün UHD görüntü detaylarına dayanarak iş yapan bir fotoğraf profesyoneliyseniz, bu sizin için sağlam bir yatırım olacaktır. Monitörün 32-inç IPS paneli, çoklu görev için bol miktarda yer sağlıyor, geniş görüntü açısı ve mükemmel gri tonlama performansı sunuyor. Gelişmiş renk ayarları ve 12 bit LUT, monitörde ince ayar yapmanıza izin veriyor. Dijital video girişleri dizisi ve bir USB hub’ı da kabloları değiştirmek zorunda kalmaksızın birden fazla kaynağa bağlı kalmanızı sağlıyor. 

Asus PA328Q Fiyat: 5.485 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here